Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Cansız saçlara Aspirin dopingi

Sayın Suna Dumankaya, benim en büyük problemim saçlarım.

Önceleri çok gür ve canlıydılar, ancak birkaç aydır cansız, mat, zayıf bir hal aldılar. Ayrıca yumak gibi oluyorlar. Kozmetik ürünleri de kaşıntı ve dökülme yapıyor. Zaten pek de tercih etmiyorum. Bunun için bana hangi doğal yöntemi önerirsiniz? á Buse Güner

Isıtılmış zeytinyağına bir çay kaşığı çam terebentin koyup, bu karışımı haftada bir gün saç diplerine sürün. İki saat beklettikten sonra yıkayın.

Açık havada yürüyüş selülite iyi geliyor

Suna Hanım merhabalar, benim sorunum selülit. Gazetedeki yazılarınızda selülit için deniz tuzu ile susam yağının kullanıldığı reçeteyi okudum, sonra kitabınızda bebe yağı ve limon suyu ile olanlara rastladım. Açıkçası hangisini kullanacağımı şaşırdım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. á Gülşah Durukan

Öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bol limonlu su içip, tuzsuz yemekler yemenizin yararı olur. Ayrıca mümkün olduğu kadar sık, açık havada yürüş yapın. Masajın faydaları da büyüktür, imkanınız varsa bu detayı atlamayın. Kese de kan dolaşımını hızlandıracağı için selülitle savaşla etkin bir yöntemdir. O tariflerden de hangisini yaparsanız yapın faydasını görürsünüz.
X