« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cansel istedi geldim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>F.Bahçe'ye geçiş öyküsünü Hürriyet'e anlattı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında tercih yapma aşamasında eşinin kendisine ‘‘Fenerbahçe'ye git’’ diye baskı yaptığını belirten sarı lacivertli futbolcu, ‘‘Cansel Fenerbahçe konusunda çok fanatik. Onun etkisinde kaldım’’ dedi.

Cansel faktörü

ÊF.Bahçe'nin yeni starı Alpay Özalan, sarı lacivertli takıma geliş hikayesini Hürriyet'e anlattı. Büyük bir macera yaşayan ve Beşiktaş'tan koptuktan sonra bonservis bedeli çok yüksek olduğu için bir ara F.Ba0hçe'nin gündeminden çıkan Alpay, son anda sarı lacivertli takıma transfer oluşunda eşi Cansel'in önemli rol oynadığını vurguladı.

Eşime kulak verdim

Cansel'in fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu ifade eden Alpay, Beşiktaş'ta oynadığı günlerde dahi eşinin çocuğunu Fenerbahçeli yapmak için kendisi ile kavga verdiğini ve mücadelesinden bir türlü vazgeçmediğini belirtti. Alpay, G.Saray ile F.Bahçe arasındaki tercihinde eşine kulak verdiğini vurgulayarak şunları söyledi:

Kartal'a borçluyum

‘‘Ben bir haftalık süre içinde Fenerbahçe'nin büyüklüğünü bir kez daha anladım. Profesyonel bir futbolcuyum. Beşiktaş formasıyla Fenerbahçe'ye karşı çok başarılı maçlar oynadım. Formam için canımı ortaya koyarım. Beşiktaş'ta burnum kırıldı, kafam yarıldı, ameliyat oldum ama formamın da hakkını sonuna kadar verdim. Siyah beyazlı camiaya çok şey borçluyum.’’

Saygı gösterilmeli

Siyah beyazlı taraftarın bu transferden dolayı gösterdikleri tepkiyi doğal karşıladığını vurgulayan Alpay, ‘‘Ben profesyonel bir futbolcuyum. Futbolda transfer dünyanın her yerinde doğal karşılanıyor. Benim de transferime saygı gösterilmesini istiyorum’’ diye konuştu.

Başarılı olacağım

Teknik Direktör Rıdvan Dilmen'in yaklaşımının bir futbolcu için moral kaynağı olduğunu dile getiren milli futbolcu sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Yeni takımıma alışmaya başladım. Ben Fenerbahçe'deki ilk sezonumda şampiyonluk görmek istiyorum. Bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler