Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Canon, EXPO 2015'te geleceğin fotoğraf makinelerini duyurdu

  Hürriyet Haber
  14.10.2015 - 13:28 | Son Güncelleme: 14.10.2015 - 13:29

  Canon, EXPO Paris 2015’te geleceğin fotoğraf makinelerini ve güvenlik kameralarını tanıttı.

  Canon, Paris'te gerçekleşen Canon EXPO 2015 fuarında gelecekte görüntü yakalama, saklama ve paylaşma yollarını temelden değiştirecek ilginç konseptler ve teknolojilerden oluşan koleksiyonunu sergiledi.
   
  Canon Europe Tüketici Görüntüleme Grubu Müdürü Alessandro Stanzani şu sözleri kaydetti: “EXPO bizim için inanılmaz heyecan verici bir etkinlik. Yeni nesil Connect Station kablosuz görüntüleme hubumuzla evinizde fotoğraflarınızı yeniden canlandırabilir veya 4 milyon kapasiteli ISO fotoğraf makinemizle çıplak gözle seçilemeyen nesneleri görebilirsiniz."

  Canon, EXPO 2015te geleceğin fotoğraf makinelerini duyurdu

  BİRKAÇ DAKİKADA ALBÜM HAZIRLAYACAK
   
  8K Fotoğraf Makinesi

  Yeni nesil, son teknolojili 8K eğlence üretimini destekleyen bu konsept fotoğraf makinesi, Amazon yağmur ormanlarında doğa belgesellerinden, stadyumdaki merak uyandıran maçlara kadar her şeyi yakalıyor.

  120MP Fotoğraf Makinesi

  Bu prototip fotoğraf makinesi, yeniden üç boyutlu doku, hissiyat ve varoluş oluşturabilen yüksek çözünürlüklü görüntüler üretecek. Bu fotoğraf makinesi 3D baskı uygulamaları veya hologram teknolojisiyle birleştirildiğinde de sonuçlar sunacak.

  250MP CMOS Sensör

  Canon’un 4K'dan 30 kat daha net olan ultra yüksek çözünürlüklü sensöründe bir CMOS sensör için dünyanın en yüksek piksel sayısı bulunuyor. 18km gibi bir uzaklıktan gökyüzündeki bir uçağın yanında yazan harfleri de yakalayabiliyor.

  4 milyon ISO Fotoğraf Makinesi

  Yarı karanlık ortamlarda Full HD renkli video çekimi yapabilen Canon’un yeni ultra yüksek hassasiyetli fotoğraf makinesi eksiden çekimi yapılmayan koşullarda çekim yapabilmenizi sağlar.

  Canon Europe EXPO 2015'te yeni ağ görsel çözümleri (NVS) teknolojilerini de tanıttı.

  Canon, EXPO 2015te geleceğin fotoğraf makinelerini duyurdu

  Fuarda Avrupa'da ilk kez Canon'un ultra telefoto lensine sahip konsept yüksek hassasiyetli ağ kamerası gösterildi. Bu yüksek büyütme lensinin klasik telefoto ağ kamerası modellerinden sekiz kat daha yüksek parlaklık seviyelerini yakalaması, çok düşük ışıklandırma altında kızıl ötesi görüntülemeye gerek kalmadan net ve doğru izleme ve video çekimi yapılabileceği anlamına geliyor.

  Canon'a göre sadece EMEA bölgesinde video gözetleme pazarının 2018 itibariyle neredeyse 18 milyar dolarlık bir pazar değerine ulaşması bekleniyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı