Gündem Haberleri

  Canon’dan geleceğin renkleri

  Erdal Kaplanseren ekaplanseren@hurriyet.com.tr
  14.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Görüntüleme ve baskı ürünleriyle dünya pazarında önemli bir konuma sahip olan Canon, yeni nesil çözümlerini dünya medyasına tanıttı. Hürriyet e.yaşam’ın da izlediği Canon Expo 2005 Paris’te gerçekleştirildi ve geleceğin yaşam tarzında teknolojinin konumlanışı hakkında öngörüler ve konseptler gösterildi.

  300 civarında gazetecinin izlediği Canon Expo 2005’te, yakın dönem stratejileri anlatıldı. Geleceğin ofislerine ve görüntüleme teknolojilerine yön verecek en yeni ürün ve çözümler iş dünyasından temsilcilere de gösterildi.

  Geleceğin ofisleri ve evleri için "See more. Create more. Be more" (Daha fazlasını gör, yarat ve ol) konseptiyle tasarladığı ürünler arasında amatör, yarı profesyonel ve profesyonel kameralar katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılanırken, tamamen yeni serilerden oluşan projeksiyon cihazı, tarayıcı, dürbün, renkli yazıcı, fotokopi, faks ve çok fonksiyonlu makineler sunum ve testlerle tanıtıldı. 16 binin üzerinde katılımcının ziyaret ettiği etkinlikler, Paris’in iş merkezi bölgesi olan La Defence’in ünlü "Grande Arche Sergi Merkezi"nde gerçekleştirildi. Sekiz farklı salonda sergilenen ürünlerde Canon’un kendi ürünleri için geliştirdiği teknolojiler de ürünler kadar ilgi çekti.

  Canon Expo 2005’in açılış konuşmasını, şirketin Başkan ve CEO’su Fujio Mitarai yaptı. İnternet’i her zamankinden daha fazla önemsediklerini ve yeni kuşak ürünlerinde ağ teknolojilerine uygunluğu ön plana çıkaracaklarını ifade eden Mitarai, yeni iş alanlarına odaklandıklarını ve iddialı oldukları pazarlarda yeni stratejilerle yerlerini sağlamlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. "Bizim için en önemli konular sayısal evler, sayısal ofisler ve sayısal endüstridir" diyen Başkan Fujio Mitarai, Canon’un başarısında araştırma ve geliştirmeye verdiği yatırımın önemli yer tuttuğunu savundu ve geçen sene 2.4 milyar dolar Ar-Ge bütçesiyle 1800 patent aldıklarını söyledi. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ise bu bütçeyi 4.5 milyar dolar seviyesine kadar çıkarmayı hedeflediklerine işaret eden Mitarai, kablosuz teknolojilerin ve ekranların şimdikinden çok daha önemli olacağına da dikkat çekti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı