« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cannes-İstanbul yat yarışı için geri sayım başladı

Fransa'nın Cannes kentinde 25 Haziran'da başlayıp, 7 Temmuz'da İstanbul'da sona erecek uluslararası yat yarışının tanıtımı, Türkiye'nin Paris Turizm ve Tanıtma Müşavirliğinde yapıldı. “Classe Figaro Beneteau” tipi teknelerin katılacağı yarışın tanıtımı için yapılan toplantıya, çok sayıda Türk ve Fransız gazeteciyle sponsor şirketlerin temsilcileri katıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cannes kentinde başlayacak yarış, İtalya ve Yunanistan üzerinden geçen parkuru izleyerek 7 temmuzda Kızkulesi'nde bitecek. 30 tekneyle 60 sporcunun katılacağı 1500 mil uzunluğundaki yarış, 11 gün sürecek.

Yarışmayı düzenleyen Odyssee D'ulysse yat kulübünün yöneticisi Cumali Varer, yarışma sonunda ilk beş sırayı alacak sporculara toplam 150 bin avro ödül verileceğini söyledi. Varer, yarışmanın başlayacağı Cannes'da düzenlenecek bir günlük yarışla etabın sonunda Boğaz'da düzenlenecek bir günlük yarışta başarılı olan sporculara da 20'şer bin avro ödül verileceğini belirtti.

Dünyanın en önemli yat yarışlarından biri olarak gösterilen ”Classe Figaro Beneteau” organizasyonuna, Türk ve Fransa dışişleri bakanlıkları da destek veriyor.

Yarışmanın tanıtım toplantısında konuşan Turizm ve Tanıtma Müşaviri Serpil Varol, organizasyonun Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkıda bulunacağına inandığını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz