Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Canlı yayında 'şok' söz

  Hürriyet Haber
  23 Şubat 2011 - 18:29Son Güncelleme : 23 Şubat 2011 - 10:07

  tv8’in tartışma programı 8. Gün’de bu hafta Odatv baskını ve Balyoz tutuklamaları konuşuldu.

  İŞTE NAZLI ILICAK'IN O SÖZLERİ / WEB TV           

  Programın sonlarına doğru internete düşen bir ses kaydını okumak isteyen Nazlı Ilıcak’a, moderatör Gökmen Karadağ’dan yayıncılık ilkesi hatırlatması geldi.           

  Karadağ, “tv8’in bu tür kaynağı, kim tarafından nasıl yapıldığı, nasıl elde edildiği, nasıl yayıldığı bilinmeyen, yani yasal yollarla elde edilmemiş kayıtların hiç birini yayımlamama konusunda ilke kararı olduğunu” söyledi.

  Eee!... İÇİNE ETTİNİZ!             

  Program modaratörünün uyarısını ciddiye almayan Nazlı Ilıcak, ısrarla ses kaydını aktarmaya çalıştı. Gökmen Karadağ ile Haluk Şahin tekrar hatırlatma yapıp uyarınca da Nazlı Ilıcak'ın ağzından canlı yayında şoke eden şu sözler çıktı:

  -"Eeee.. içine ettiniz be..."

  MESLEK İLKESİ DERSİ

  Nazlı Ilıcak'ın canlı yayındaki bu çıkışı karşısında Gökmen Karadağ susarak sözünü bitirmesini bekledi. Ardından da Ilıcak'a meslek ilkelerini hatırlattı:

  -“TV8 yayın ilkeleri konusunda bir hatırlatmada bulunma çabam var. Siz bu çabamı içine ettiniz diye değerlendirdiniz. Bu şekilde değerlendiriyorsanız, o sözün takdirini size bırakıyorum. Haberlerimizde bu tür ses kayıtlarını ya da onların içeriğini neredeyse hiç kullanmadık, bu ifadeler internette yayılsa da tv 8 olarak buna aracılık etmeyi doğru bulmadık." (Gazeteciler)

   

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı