Gündem Haberleri

  Canlı yayın baskıncılarına 9'ar yıl hapis istemi

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  16.07.2007 - 12:12 | Son Güncelleme:

  ADANA'da yerel yayın yapan Akdeniz Televizyonu'nda canlı yayınını basıp, konuk gazeteci Zeki Kızılkaya'yı belediyelerdeki ihalelerle ilgili konuşması nedeniyle stüdyoda dövdüğü iddia edilen 3 kişi hakkında 9'ar yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Akdeniz Televizyonu'nda cumartesi günleri canlı yayınlanan ‘Mertçe Söyleşi’ adlı programı sunan Yüksel Mert'in 14 Nisan'da konuğu olan günlük yayınlanan Yerel Çukurova Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi Zeki Kızılkaya, AKP'li ilçe belediyelerinin yaptığı ihalelerdeki usulsüzlük iddialarını gündeme getirdi. Program sırasında Kızılkaya, usulsüz ihale alanlar arasında müteahhit Selçuk Çabuk'un da bulunduğunu söyledi. Kızılkaya'nın konuşmalarını televizyondan izleyen Çabuk, boksör arkadaşı 31 yaşındaki Osman Coşgun ve aynı yaştaki oto yıkamacı Serhat Sağır ile birlikte, Akdeniz Televizyonu'nun stüdyosunu bastı. Çabuk ve 2 arkadaşı, canlı yayında televizyonu izleyenlerin ve stüdyodaki kameralar önünde gazeteci Zeki Kızılkaya'nın üzerine saldırıp tekme ve yumruklarla dövdü. Boksör Coşgun'un vurduğu darbeler başına geldiği için beyin travması geçiren Kızılkaya, Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken 3 saldırgan da yakalanarak tutuklandı.

  15 GÜN TUTUKLU KALDILAR

  Canlı yayın baskıncıları hakkında, 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ‘Geceleyin cebir veya tehdit kullanmak suretiyle işyeri dokunulmazlığını ihlal, kasten yaralama, mala zarar vermek’ suçlarından dava açıldı. Cumhuriyet Savcısı'nın 9'ar yıl hapis cezası istediği 3 saldırgan 30 Mayıs'ta ara kararla tahliye edildi.

  Tutuksuz yargılanacak olan saldırganlardan Çabuk, nöbetçi mahkemedeki savunmasında gazeteci Kızılkaya'yı dövmediğini iddia etti. Televizyon seyrederken adının geçtiğini, bunun üzerine televizyonu telefonla arayarak canlı yayına katılmak istediğini iddia eden Çabuk, “Televizyoncuların ‘olur’ demesi üzerine üzerimi değiştirmeden eşofmanlı olarak Akdeniz TV’ye şoförüm Osman ile gittim. Ben oraya gittiğimde fiziki bir müdahalemiz olmadı. Şoför Osman ile tartıştılar. Birbirlerine saldırdılar. Ben kendilerini ayırdım. Kimseyi darp etmedim” dedi.

  Boksör Osman Coşgun ise Selçuk Çabuk'u canlı yayına katılması için Akdeniz TV'ye götürdüğünü belirterek, “Televizyona girdiğimizde Zeki ‘Siz kimsiniz lan? Bu programa giremezsiniz çıkın dışarıya’ dedi. Bana küfür etti. Tartışmaya başladık. Selçuk Çabuk bizi aralamaya çalıştı. Aramızda arbede yaşandı” diye ifade verdi. Sağır ise kavgaya karışmadığını öne sürdü.

  Gazeteci Kızılkaya da sanıkların canlı yayını basarak kendisini yumruk ve tekmeyle dövdüklerini, bir telefonunu gasp ettiklerini iddia ederek, “Canlı yayının basılması ve beni dövmeleri saniye saniye güvenlik kamerasınca görüntülendi” dedi.

  TV KANALINI BÖYLE BASMIŞLARDI

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı