Ege Haberleri

EGE

  Canlı bomba oyunu para tezgahı çıktı

  Ramazan ÇETİN, (DHA)
  01.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.12.2011 - 23:41

  DENİZLİ’de geçen perşembe günü Çınar Polis Merkezi’ne giden evli ve 7 aylık hamile C.Ç.D., kapıdaki nöbetçiye, üç kişi tarafından kaçırılıp, beline uzaktan kumandalı bomba bağlandığını söyleyip montunun altındaki led ışıkla elindeki cep telefonunu gösterdi.

  Bunun üzerine polisler, karakolun yanındaki arsaya götürdükleri sürekli ağlayan genç kadının belindeki düzeneği çıkardı. Bomba imha uzmanı düzeneğe, oyun hamuru, kablolar, pil ve led ışık kullanılarak C-4 bomba süsü verildiğini belirledi. Genç kadının çelişkili ifadeler vermesi üzerine soruşturmayı derinleştiren polis, canlı bomba olayının dolandırıcılık yapmak üzere tasarlanmış bir senaryo olduğunu ortaya çıkardı.

  Para sızdırma iddiası

  C.Ç.D.’nin arkadaşı M.İ. ile işadamı olan babası İrfan Ç.’den para sızdırmak için böyle bir yola başvurduğu anlaşıldı. Kaçırıldığı yalanını uydurduğu ileri sürülen C.Ç.D’nin polis merkezine gitmeden önce babasını cep telefonuyla arayıp, kaçırıldığını, beline bomba bağladıklarını ve 60 bin TL para istediklerini söylediği de öğrenildi. Baba Ç.’nin kızına hemen polis merkezine gitmesini söylediği iddia edildi. C.Ç.D., polisteki    ifadesinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldı. M.İ. ise “Halkı paniğe sevk etmek”, “Suç uydurma” ve “Dolandırıcılık girişimi” suçlarından gönderildiği adliyede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı