Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cankurtaran doğradı

  Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
  03 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 02 Eylül 2012 - 20:46

  Büyükçekmece Spor Kulübü oyuncusu Uğur Mumcu Atalay (18), 27 Ağustos’ta 2 arkadaşıyla deniz bisikleti kiraladı.

  Büyükçekmece sahilinden açılan deniz bisikletine, belediyenin taşeron şirketinde çalışan ve gençlerin arkadaşı olan cankurtaran Z.A.’nın kullandığı bot yaklaştı. Bir süre sohbetten sonra Z.A.’nın ayrılmak için hızla gaz verdiği bot kontrolden çıkarak deniz bisikletine çarptı. Atalay, çarpmanın etkisiyle suya düştü. Bu sırada bot üzerinden geçti. Atalay’ın çenesi, alın kemiği ve dişleri kırıldı, vücudunda da derin kesikler oluştu.

  11 saatlik ameliyat

  Yaklaşık 11 saat süren ameliyata alınan Uğur Mumcu’ya 6 litre kan verildi. Deniz bisikletinde bulunan Efecan Atalay (19), kâbus gibi kazayı şöyle anlattı:
  “Z.A. işe yeni başladığını söyledi. Hayırlı olsun, dedik. Kalkarken hızlıydı. Kontrolünü kaybetti. Kuyruk cankurtaran botunun altında kalınca Uğur, suya düştü. Denizin üzeri kan oldu. Hemen suya atladım ve Uğur’u bisiklete bindirdim.”

  Baba Erol Atalay da, oğlunun sağlık durumunu şöyle anlattı: “Sıvı ile besleniyor. Bir ameliyat daha olacak. Estetik ameliyat da gerekebilir. Ziyarete gelenlere maçları soruyor. Fanatik Galatasaraylı’dır. Tek ümidim eski sağlığına kavuşarak bir an önce yine futbol oynaması. Çünkü oksijenle değil futbolla yaşıyor.”
  Belediye de olayla ilgili soruşturma başlattı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı