« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çankırı'da yamaç paraşütü heyecanı

Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası ön ayak yarışları ve Türkiye Şampiyonası Çankırı'da 30'u yabancı 120 sporcunun katılımıyla başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yeşildumlupınar Beldesinin üst kısmında bulunan Cennettepe'den havalanan pilotlar ilk gün uçuşlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Havalanan pilotlar, gök yüzünde renkli görüntüler oluşturdu.

Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkanı Tahsin Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın ilk gününde uçuşların başarılı şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.

Çankırı'da son 4 yıldır düzenlenen yamaç paraşütü etkinliklerine bu yıl yenisini eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Tekin, şöyle konuştu:
“İleri ki yıllarda yamaç paraşütüyle ilgili birikimimizi değerlendirmeyi düşünüyoruz. Cennettepe dünyanın yamaç paraşütü alanındaki en güzel uçuş alanlarından birisidir. Gerek yerli gerekse yabancı pilotlarımız burayı çok beğendiler. Yarışma sayesinde hem Çankırı, hem de Türkiye'yi bu alanda ön plana çıkaracağız. Yabancı ülkelerden 30 sporcu geldi. Bunların hepsi de buraya hayran kaldı. Bu hem Çankırı'nın hem de Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemlidir.”

Yarışlar, 26 Ağustos Pazar günü yapılacak ödül töreniyle sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz