ÇANKIRI HABERLERİ

Çankırı'da şehitler için mevlit okutuldu

AA / Özgür Alantor
27.02.2016 - 16:37Son Güncelleme :

- Türk-Eğitim-Sen Çankırı Şubesi Kadın Kolları tarafından şehitler için mevlit okutuldu

Çankırıda şehitler için mevlit okutuldu
AA / Özgür Alantor

ÇANKIRI (AA) - Türk-Eğitim Sen Çankırı Şubesi Kadın Kolları tarafından şehitler için mevlit okutuldu.

Ahmet Yesevi Camisi'nde düzenlenen mevlit programına Kamu-Sen Çankırı Şube Başkanı Nuh Yalçın, Türk-Eğitim Sen Çankırı Şubesi Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Çölgeçen, sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Mevlitin ardından katılanlara gül suyu ve lokum ikram edildi.

Çölgeçen, yaptığı açıklamada, ülkenin son dönemde zor günler geçirdiğini ifade etti. Şehitlerin bu topraklar için canlarını verdiğini vurgulayan Çölgeçen, "Bu etkinliği yapmaktaki amacımız şehit olan her kardeşimiz, her evladımız, büyüğümüz, küçüğümüz onlar bizim her şeyimiz. Naçizane elimizden geldiği kadar onların ruhlarına dua edelim dedik" ifadelerini kullandı.

Şehitler için bir şeyler yapmak istediklerini dile getiren Çölgeçen, "Hepimizin bildiği gibi şehitlik çok yüksek bir mertebe. Biz de onlara naçizane elimizden geldiği kadar, üyelerimizi ve bütün Çankırı halkını toplayarak bir şeyler yapmak istedik. Tertemiz duygularımızla dua edelim ruhlarına gönderelim istedik" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Çankırı'da şehitler için mevlit okutuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankırı'da şehitler için mevlit okutuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı