ÇANKIRI HABERLERİ

Çankırı’ya Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi

IHA
22.10.2015 - 10:53Son Güncelleme : 22.10.2015 - 10:54

Çankırı Belediyesi, önemli bir projenin startını verdi.

IHA

Çankırı Belediyesi, bir ayağını üstlendiği “Çankırı Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi” çalışması ile çevre farkındalığını arttıracak önemli bir proje başlattı.
Çankırı Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Ana Bilim Dalı işbirliği ile oluşturulan “Çankırı Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi” kapsamında çalışma gerçekleştirecek ekip Çankırı’ya geldi.
Sorumlu öğretim üyeleri Prof. Dr. Halim Perçin, Prof. Dr. Oğuz Yımaz, Prof. Dr. Şükran Şahin, Doç, Dr. E. Figen Dilek İlke ve Yardımcı Doç. Dr. Işıl Çakçı Kaymaz’ın eşliğinde 20 lisansüstü öğrencinin bulunduğu ekip, Çankırı’da belirlenen ortak çalışma alanlarında yürütülecek kentsel peyzaj planlama ve tasarım çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulundu. Öncesinde çalışma programına göre proje gruplarını belirleyerek görev dağılımını belirleyen atölye üyeleri, ön veri toplama çalışmalarının ardından Çankırı’ya geldi. Belediye Sarayı 4. kat toplantı salonunda Belediye yetkililerince bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çalışma grupları, Çankırı arazi gezisi yaparak proje alanlarını belediye ile birlikte belirledi. Çankırı’nın kimliği, tarihi ve kültürel dokusu, peyzajı ve siluetinin korunması, ekolojik değerlerinin ön plana çıkartılması öneri projelerin temel çatısını oluşturacak.
20 Ekim 2015’de başlayan atölye çalışmaları, kesinleşmiş projelerin paftaları ve sunumları ile sonuç ürünlerin ekolojik etki değerlendirmelerinin 29 Aralık 2015 tarihinde düzenlenecek proje yarışmasında Çankırı’da değerlendirilerek sergilenecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Çankırı’ya Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 10 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankırı’ya Ekolojik Kentsel Tasarım Atölyesi haberi güncellenecektir.

  ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı