ÇANKIRI HABERLERİ

Çankırı Valiliğinden "sahte vali" uyarısı

AA / Özgür Alantor
24.02.2016 - 10:49Son Güncelleme :
Çankırı Valiliğinden sahte vali uyarısı
AA / Özgür Alantor

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Valiliği, "sahte vali, vali yardımcısı ve özel kalem müdürü" olduğunu söyleyen dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, son dönemde telefon yoluyla yapılan dolandırıcılıklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Bazı şahısların iş adamı veya hayırsever vatandaşları telefonla arayarak kendilerini vali, vali yardımcısı ya da özel kalem müdürü olarak tanıttıkları, muhtaç durumda bulunanlar için yardım talep ettikleri bildirilen açıklamada, çıkar sağlamaya yönelik girişimlerde bulunulduğu kaydedildi.

Benzer bir durumla karşılaşıldığında bu kişilere itibar edilmemesi gerektiğini vurgulanan açıklamada, "Bu ve buna benzeri durumlarla karşılaşıldığında herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için arayana itibar edilmemesi, gerekli yasal işlemler için valiliğimizle iletişime geçilmesi önem taşımaktadır" ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Çankırı Valiliğinden "sahte vali" uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankırı Valiliğinden "sahte vali" uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı