ÇANKIRI HABERLERİ

Çankırı’da Atık Su Arıtma Tesisi İçin Toplantı

IHA
02.09.2015 - 15:26Son Güncelleme :

Hibe alt yapı projeleri için Çankırı'da halkı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

IHA

Avrupa Birliği(AB) Entegre Su Projeleri kapsamında planlan hibe altyapı projelerinin Atık Su Arıtma Tesisi için halkı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Avrupa Komisyonu tarafından IPA altında eş finansmanı sağlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çankırı Belediyesi tarafından yürütülen projenin; Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan Atık Su Arıtma Tesisi ayağındaki ilk toplantısına Belediye Başkanı İrfan Dinç ev sahipliğinde kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.
Çankırı Belediyesi Çevresel Etki Değerlendirmelerine (ÇED) tabi olmağından Atık Su Arıtma Tesisi’nin yeri, konumu, gürültü ve koku bakımından teknik bilgileri müşavir firma yetkilileri tarafından verilerek konu ile ilgili halkın görüş ve önerileri alındı.
Çankırı Belediyesi’nin içme suyu ve atık su konularındaki altyapı eksiklikleri ile atık su arıtma tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi aşamasında; Aşağıpelitözü köyü hazine arazisinde, Çankırı Belediyesi’ne tahsisi yapılan toplam 97 bin 23 metrekarelik alan içinde, Atık Su Arıtma Tesisi’nin kurulması ve işletilmesi planlanıyor. Yetkililer projenin izin ve ruhsatlarının alınmasının ardından 2017’de inşaat aşamasına geçilmesini, tesisin de 2019 yılında tamamlanmasını öngörüyor.
Halkın Katılım Toplantısı’nın ikinci ayağı ise projelerin geliştirilmesinin ardından yakın zamanda yapılması planlanıyor. Çankırı ile başlayan bilgilendirme toplantısı, pilot belediye seçilen Bandırma, Niksar, Kastamonu, Kırşehir, Giresun ve Rize ile devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Çankırı’da Atık Su Arıtma Tesisi İçin Toplantı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankırı’da Atık Su Arıtma Tesisi İçin Toplantı haberi güncellenecektir.

  ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:44
  • Guneş
   07:28
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:34
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı