ANKARA HABERLERİ

ÇANKAYA HABERLERİ

Çankaya'nın ücretsiz sağlık hizmetleri sürüyor

DHA
23.06.2017 - 13:53Son Güncelleme : 23.06.2017 - 13:53
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesinin sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak yurttaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmetlerini artırarak vermeye devam edeceğiz. Temel sağlık hizmetlerini almak her yurttaşımızın hakkıdır" dedi. 
Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde her yıl binlerce hastaya verdiği birinci basamak sağlık hizmeti ile ağız ve diş sağlığı hizmetinden Haziran ayına kadar 7 bin 59 vatandaş yararlandı. Sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlanan hizmetten ücretsiz yararlanılabiliyor. Çankaya Belediyesi Sağlıkevlerinden sadece Çankaya'da ikamet eden değil, başvuran her vatandaş yararlanabiliyor.    
Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde ücretsiz olarak verdiği birinci basamak sağlık hizmeti ile ağız ve diş dağlığı hizmetinden yılın ilk 5 ayında 7 bin 59 vatandaş yararlandı. Çankaya Belediyesi Sağlık Evlerinde, ağız ve diş sağlığı teşhis ve tedavisi ile hemşirelik hizmeti ağırlıkta olmak üzere, vatandaşların sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlıkta eşitlik ilkesi ile hareket ediliyor.
KOŞULSUZ HİZMET
Sağlık hakkının en temel insan hakkı olduğunu ve ücretsiz olması gerektiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Siyasi görüşüne, inancına, kim olduğuna bakmaksızın ve ayırım yapmadan hizmet verdiğimiz sağlıkevlerimizinden dileyen her vatandaşımız yararlanabiliyor. Halkımızın sağlık problemi olduğunda kolaylıkla ulaşabilecekleri mesafede bulunan sağlıkevlerimizde, hemşirelik, birinci basamak sağlık hizmetleri ile ağız ve diş sağlığı konusunda hizmetler alınabiliyor. Yakın zamanda hayata geçirdiğimiz Sağlık Kart projesi ile vatandaşlarımızın özel hastanelerden yüzde 50'ye varan indirim almasını sağlıyoruz. İnsanlar sağlık gibi temel ihtiyaçlarını giderirken maddi kaygı taşımalılar. Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, yurttaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmetlerini artırarak vermeye devam edeceğiz. Temel sağlık hizmetlerini almak her yurttaşımızın hakkıdır. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız gereği , sağlıkla ilgili çalışmalarımızı yetkimiz ölçüsünde sürdürüyor, vatandaşlarımızın en iyi imkanlardan yararlanması için gayret gösteriyoruz" diye konuştu.
5 NOKTADA SAĞLIKEVİ
Çankaya Belediyesi sağlık evlerinde, ağız ve diş sağlığı konusunda, diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği, hemşirelik hizmeti kapsamında ise pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü ve yara bakımı gibi konularda sağlık hizmeti veriliyor. Çankaya Belediyesinin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar için Sağlıkevi adresleri şöyle;
'Çankaya Halk Sağlığı Merkezi; Mithatpaşa Cad. No: 52 Kızılay', 'Mürsel Uluç Mah. Sağlıkevi ; Mürsel Uluç Mah. 113. Sok. No: 64 Dikmen-İlker', 'Çelikkale Sağlıkevi ; Aydınlar Mah. Çelikkale Sok. No: 14 Dikmen', 'Prof. Dr. Nusret Fişek Sağlıkevi ; Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı 516. Sok. No: 4 Yıldız', 'Turgut Varol Sağlıkevi ; Kahire Cad. Birlik Mah. No: 3 Çankaya'.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çankaya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çankaya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çankaya'nın ücretsiz sağlık hizmetleri sürüyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  ANKARA NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Emek Eczanesi

   Çankaya
  • Sulak Eczanesi

   Çankaya
  • Çapanoğlu Eczanesi

   Çankaya
  • Didim Eczanesi

   Çankaya
  • Yeni Çağlar Eczanesi

   Çankaya
  • Baştürk Eczanesi

   Çankaya
  Sayfa Başı