ANKARA HABERLERİ

Çankaya’ya mania sitemi

Oğuz DEMİR
28.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

ATO Başkanı Bezci, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan mania hattı kararını Çankaya Belediyesi’nin uygulamadığını belirterek, “Yenimahalle uyguluyor, Çankaya uygulamıyor. Uygulamayı hayata geçirdiği zaman Ankara için daha iyi olacak” dedi.

Oğuz DEMİR

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen ‘mania hattı’nın (uçuş güvenliği hattı) Çankaya Belediyesi hariç diğer tüm belediyeler tarafından uygulandığını söyledi. Başkan Bezci, “Büyükşehir’in aldığı kararı Yenimahalle Belediyesi uyguluyor, Çankaya Belediyesi uygulamıyor. Çankaya Belediyesi de uygulamayı hayata geçirdiği zaman Ankara için daha iyi olacak” dedi.

İstanbul’un direncini kırdık

Başkent’in turizmden para kazanma potansiyeli olduğunu kaydeden Bezci, turizmi canlandırmak gerektiğini vurguladı. Bezci, “Festival yaptık, ‘niye yaptın’ diye soranlar oldu. Bu festival ile şehir tanıtıdı. 250 milyon avro basın değeri elde ettik. İnsanlarımız festivali anladığı zaman vazgeçemeyecek. Ankara için dönüm noktası olacak. Dünyadaki festival örneklerini inceledik. İstanbul’un direncini kırdık, İstanbul bu festivali yapmamızı istemedi. Azerbaycan’da düzenlediğimiz festival için bize ödül verecekler” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çankaya’ya mania sitemi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı