Gündem Haberleri

  Çankaya Köşkü'nde iftar

  A.A
  26.08.2009 - 21:50 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu yılki ilk iftar yemeğini Çankaya Köşkü’nde şehit aileleri ve gazilere verdi.

  ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR

  Çankaya Köşkü’ndeki iftarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit aileleri ve gazilere “Devletiniz yanlış yapmaz. Şehitlerimizin acısını, gazilerimizin fedakârlığını asla unutmaz” dedi

  Şehit aileleri ve gazilerle iftarda üçüncü kez bir araya geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, acılara yeni acılar eklenmemesi için herkesin gayretli olması gerektiğini vurguladı.

  Cumhurbaşkanı Gül, yaptığı konuşmada, konuklarını Çankaya’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduğunu belirterek, “Bütün kalbimden gelen samimiyetle sizlere şunu ifade etmek isterim ki, bütün bu misafirler içinde en değerli olanlar sizlersiniz. Çünkü sizler, çocuklarınızı eşlerinizi, yakınlarınızı, en sevdiklerinizi bu vatan için, bu millet için feda ettiniz. Hepsinin ruhu şad olsun” dedi.

  “Her Türlü İhtimamın Gösterilmesi Gereken En Değerli Vatandaşlar”

  Cumhurbaşkanı Gül, bu iftar yemeğiyle, devletin tüm görevlilerine, herkese, şehitlerimizin geride bıraktıklarının ve gazilerimizin en çok saygıyı hak eden, dolayısıyla da her türlü hizmetin yapılması, her türlü ihtimamın gösterilmesi gereken en değerli vatandaşlar olduğunu göstermek istediğini kaydetti.

  “Devletiniz Yanlış Yapmaz. Şehitlerimizin Acısını, Gazilerimizin Fedakârlığını Asla Unutmaz”

  Şehit aileleri ve gazilerle iftarda üçüncü kez bir araya geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Gül, acılara yeni acılar eklenmemesi için herkesin büyük bir gayret içerisinde olduğunu vurguladı.

  Cumhurbaşkanı Gül, “Devletinizden emin olun, devletiniz hiçbir zaman yanlış bir şey yapmaz. Hele hele şehitlerimizin acısını, gazilerimizin fedakârlığını asla unutmaz” dedi.

  Her masada kendisinin bir temsilcisi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, bu kişilere her türlü sıkıntı ve arzuların iletilmesini istedi ve bunların hepsinin takipçisi olunacağını iletti.

  Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen iftar yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.

  2008 ve 2009 yıllarında şehit olanların yakınları ile gazilerin davet edildiği iftar yemeğine 62 ilden, toplam 231 davetli katıldı.

  İftarda Cumhurbaşkanı Gül'e eşi Hayrünnisa Gül de eşlik etti.

  Konukların Köşk'e saat 16.00'da giriş yaptıkları ve Cumhurbaşkanlığı'nı gezdikleri öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı