Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çankaya ilçesinde Ramazan'da davul çalınamayacak

  ANKA
  18 Ağustos 2009 - 16:45Son Güncelleme : 18 Ağustos 2009 - 16:45

  Çankaya Belediyesi, Ramazan ayı için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Fırın ve market denetimlerine hız veren Çankaya Belediyesi, vatandaşların Ramazan ayını rahat ve huzur içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla bu yıl Ramazan davulcularına da izin vermeyecek.

  Ramazan’da Çankaya sınırları içinde davul çalmak için başvuru yapanlara izin vermeyen Çankaya Belediye’sine, önceki yıllarda vatandaşlardan davulcularla ilgili çok sayıda şikayet geldiği belirtildi. Gelen şikayetleri dikkate alarak önlemlerini alan Çankaya Belediyesi’nde, ilçe sakinlerinin, özellikle de evlerinde küçük çocuğu ve hastası bulunanların çok yüksek sesle çalınan davullardan rahatsızlık duymaları nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Çankaya Belediye Meclis Üyesi ve 2. Başkan Vekili Nebihe Mani; Ramazan’da insanların özellikle huzur ve rahatlığa ihtiyaç duyduklarını, gece yarısı çalınan davulların yüksek ses düzeyiyle birçok kişiye ciddi rahatsızlık verdiğini belirterek, kararı Çankaya’da yaşayan vatandaşların Ramazan’larını daha iyi geçirmelerini sağlamak için aldıklarını ifade etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı