ANKARA HABERLERİ

Çankaya için 'ortak akıl' buluşması

DHA
27.03.2016 - 12:32Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kızılırmak Köy Dernekleri Federasyonu üye ve yöneticileri ile bir araya geldi. Kızılırmak Köy Dernekleri Federasyonu 'nun Dikmen Mürsel Uluç Mahallesi'nde bulunan Yahyalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nde düzenlediği toplantıya, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin yanı sıra CHP örgütü temsilcileri ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Çankaya Belediyesi meclis üyeleri katıldı.
TAŞDELEN: KİMSEYİ NAMERDE MUHTAÇ BIRAKMAYACAĞIZ
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Taşdelen yoksullara, öğrencilere ve Çankaya kırsalına yönelik sosyal projelerinden söz ederek, "Çankaya'nın Filizleri" projesiyle üniversite öğrencilerine burs olanağı sağlıyoruz. Çankaya'nın köylük alanların da küçükbaş hayvancılığı geliştirmek için kurduğumuz kooperatif üzerinden ailelerimize toplam 420 küçükbaş hayvan dağıttık. Çankart uygulamasıyla da ev kadınları üzerinden yoksul haneleri destekleyeceğiz. Toplumcu sosyal demokrat belediyeciliği en iyi biçimde hayata geçirerek hiçbir vatandaşımızı mağdur ve namerde muhtaç bırakmamak amacındayız" dedi.
CUMHURİYET İÇİN BİRLİK ÇAĞRISI
Türkiye'nin son aylarda bir terör sarmalına teslim edildiğini vurgulayan Başkan taşdelen, 'Ne oldu da 7 Haziran'dan sonra her yer aniden savaş alanına döndü?' diye sordu. Taşdelen, konuşmasının sonunda kişisel hırs ve hesaplarla Cumhuriyetin tahrip edilmesine karşı tüm halka birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
TALEP VE ÖNERİLERİ ALDI
Konuşmasından sonra dernek yönetici ve üyelerini dinleyen Alper Taşdelen, söylenenleri tek tek not etti. Mekan ve spor tesisi taleplerinin ağırlıkla dillendirildiği konuşmaların ardından Çankaya Belediye Başkanı en kısa sürede istenen spor tesisini yapacakları müjdesini verdi. Taşdelen, "Mekan sorununun çözümü için kısa ve orta vadede ne yapabiliriz, bunu da dernek yöneticilerimizle birlikte masaya yatıracağız" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çankaya için 'ortak akıl' buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankaya için 'ortak akıl' buluşması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı