ANKARA HABERLERİ

Çankaya hedef büyütüt: 600 bin çiçek

DHA
29.03.2016 - 10:56Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- PARKLARINDA kullandığı çiçekleri Çansera Kent Bahçesi seralarında üreten Çankaya Belediyesi, bu yaz için hedefini 600 bin olarak belirledi.
Çiçeklerini kendi seralarında kendi işçileriyle üreten Çankaya Belediyesi, önceki yıllarda 200 bin civarında olan kapasitesini bu yaz için üç katına çıkararak hedefi 600 bin olarak belirledi. Kışlık ve yazlık çiçeklerin yanı sıra çalı grubu bitkilerin üretimini de gerçekleştiren Çankaya, Kadife, Ateş, Begonya, Petunya, Zinya, Bodrum Papatyası, Saraypatı, Aslanağzı, Vapur Dumanı, Yıldız gibi yazlık çiçekleri parklara hazırlıyor.
PARKLAR NİSAN'DA RENKLENECEK
Sayısı beşyüzü bulan park ve yeşil alanları için çalışmalarını sürdüren Belediye ekipleri, hedeflenen sayıyı gerçekleştirebilmek için yoğun tempoda çalışıyor. Seralardaki çiçeklere şaşırtma uygulayan ekipler, verimliliği artırmak için sıcaklık ve nem ayarını da en uygun şartlara getiriyor. Kısa süre sonra dikime uygun hale gelecek rengarenk yaz çiçekleri, hava şartlarının el vermesiyle birlikte Nisan ayında Çankaya parklarını süsleyecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çankaya hedef büyütüt: 600 bin çiçek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankaya hedef büyütüt: 600 bin çiçek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı