Gündem Haberleri

  Çankaya’da skandal ziyaret

  Ümit ÇETİN / ANKARA
  20.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu’nun heyetinde bulunan Cem Vakfı ve Abdal Musa Vakfı üyeleriyle Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyareti krize neden oldu.

  Gül ile basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından Cem Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, vakıf adına Cumhurbaşkanı’nı ziyaret eden kişilerin kendileriyle bir ilgisi olmadığını belirterek, "Adımızı kullandılar. Amaçlarını anlamak zor" dedi. Hürriyet’e açıklama yapan Doğan, Cumhurbaşkanlığı makamına çıkabilmek için Cem Vakfı’nın isminin kullanıldığını belirterek, şöyle konuştu:

  BİZE DAVET GELMEDİ "Cem Vakfı’nın Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmek için bir talebi olmadı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da bize bir daveti söz konusu değil. Bu ziyaret tamamen bizim dışımızda gelişmiştir. Ziyareti kimlerin yaptığını bilmiyoruz. Ancak muhtemelen İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu’nun önderliğini yaptığı bir ekip. Ne Cem Vakfı Başkanı olarak benim, ne de yönetim kurulumuzun böyle bir programdan haberi yoktur. Cem Vakfı ciddi bir kurumdur Cumhurbaşkanı ile görüşmek isterse randevusunu alır ve gider."

  DERGAH TALEBİ Abdal Musa Vakfı Sözcüsü Ertuğrul Arslan, Cumhurbaşkanı Gül’e, Alevi-Bektaşi inancının sorunlarını anlattıklarını belirtti. Arslan, Abdal Musa Dergahı’nın açılması talebini ilettikleri Cumhurbaşkanı’nın memnuniyetini aktardığını ve inanç zenginliğinin önemine değindiğini söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı