Çankaya’da eski başkana yolsuzluk suçlaması

Murat ŞAHİN/ANKARA
11 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Eylül 2012 - 02:04

Çankaya Belediyesi eski başkanı Muzaffer Eryılmaz, 2006-2008 arasında “Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri” kapsamında yürütülen çalışmalarda, 4 trilyon (4 milyon) liralık yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Polisin operasyonu sürüyor.Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, savcılık talimatıyla, gerçekleştirdiği operasyonda, aralarında dönemin Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın da bulunduğu 20’ye yakın kişiyi gözaltına aldı. Çankaya Belediyesi’nin 2006’da başlattığı “Evde Sağlık ve Bakım” hizmetlerinde evrakta sahtecilik ve ihalede usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

Yamyamlar doymuyor

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün, engelli ve 65 yaş üstü olanlarla, sağlık kuruluşlarına gidemeyecek durumda olanların tedavi hizmetlerinde, harcamaların yüksek gösterildiği belirtildi. İddiaya göre, 2006-2008 yılları arasında yapılmayan sağlık tetkiklerinin yapılmış gibi gösterilmesi, çekilen röntgen sayısının yüksek gösterilmesi gibi evrak sahteciliği yapıldı. Şüphelilerin, bu yolla yaklaşık 4 trilyon liralık haksız gelir ettikleri öne sürüldü. Daha önce Eryılmaz’ın “Yamyamları doyuramıyorum” dediği ses kaseti ortaya çıkmış, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin incelemelerinin ardından savcılık soruşturma başlatmıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı