ANKARA HABERLERİ

Çankaya’da çöp krizi

Hürriyet Haber
20.11.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya’da anlaşmalı firma çalışanları eylem yapınca, çöpler kapıda kaldı. Çankaya Belediyesi de, işçi ve memurları seferber ederek çöpleri toplamaya çalıştı.

Hürriyet Haber

ÇANKAYA’nın birçok bölgesinde özel firma tarafından yürütülen çöp toplama hizmeti, çalışanlar maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapınca gerçekleştirilemedi. Çankaya Belediyesince yapılan açıklamada, bazı semtlerde yaşanan çöp toplama sorununun belediye çalışanlarıyla aşıldığı ancak ilgili firmanın sorumluğunu yerine getirmesinin beklendiği bildirildi.

Yazılı açıklamada, bazı bölgelerdeki özel firma tarafından gerçekleştirilen çöp toplama hizmetinin bugün verilemediği belirtildi.

Çankaya Belediyesinin, Kızılay ve çevresinde çöp toplama ve temizlik işlerini belediye personeli ve öz kaynaklarla gerçekleştirdiği, diğer bölgelerde ise bu hizmetin özel firma tarafından verildiği belirtilen açıklamada, ancak bugün ilgili firma çalışanlarının işe gelmemesi üzerine çöplerin toplanamadığı kaydedildi.
Açıklamada, şöyle denildi:

Gecikme yaşandı

“İşçiler üç aydır maaş alamadıklarını belirtirken ilgili firma da belediyeden alacağını tahsil edemediğini beyan etmiştir. Çankaya Belediyesinin ilgili firmaya ödeme yapmakta güçlük çektiği konusu bir gerçeklik olmakla beraber bayram öncesinde bir ödeme yapacağımızı firma yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde belirtmiştik. 18 Kasım 2009 tarihinde ilk ödemeyi yapmak istememize rağmen banka hesaplarımız üzerindeki bazı icralar yüzünden bu ödeme birkaç günlük gecikmeye maruz kalmıştır.’’

Ödeme yapacağız

Çankaya Belediyesinin, hizmetleri öncelikle kendi personeli ve öz kaynaklarıyla yürütme anlayışı içinde olduğunun belirtildiği açıklamada, ‘’Bugün, semtlerde yaşanan çöp toplama sorununu kendi çalışanlarımızla aştık. İlgili firmanın sorumluluklarını yerine getirmesini beklemekteyiz’’ denildi.
Açıklamada, vatandaşların mağdur olmaması için Çankaya Belediyesi işçi ve memurlarının fedakarca çalışacakları ve yaşanan krizin en kısa sürede aşılması için tüm olanakların kullanılacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çankaya’da çöp krizi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı