Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çankaya, AKP iktidarının noterliği

  ANKARA
  03 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ekim 2007 - 00:35

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisindeki "Olağan kurultay" hareketliliğini, "CHP’yi parçalama girişimi" olarak değerlendirdi.

  Partisinin meclis grubunda konuşan Baykal, "CHP’den birilerinin çok rahatsız olduklarını, kafalarındaki planlara karşı en büyük engel olarak partimizi gördüklerini biliyorum. Bizi parçalamak isteyenler, mahcup ve mahkûm olacaktır" diye konuştu. Baykal, Genel Başkan adaylığını açıklayan Haluk Koç ile adaylık niyeti olduğu ileri sürülen Oğuz Oyan’ın katılmadığı grup toplantısında şunları kaydetti:

  DEVLET BASKISI "Türkiye Malezya olur mu, olmaz mı; mahalle baskısı var mı yok mu, tartışmaları sürdürülüyor. Bunu söyleyenler ’Devlet baskısı’ var demekten çekinenlerdir. Olayın özü devlet baskısıdır. AKP yerine başka bir hükümet olsaydı mahalle baskısı olur muydu? Sayın Gül, önceki Cumhurbaşkanının devletin yetkili organlarından aldığı bilgiler ışığında geri çevirdiği kararnameleri onaylıyor. Ne yazık ki Sayın Gül, Cumhurbaşkanı makamının yanlışlıkları önleyen dengeleyen bir işlev yapma şansını ortadan kaldırdı. Ne yazık ki Çankaya, AKP iktidarının noterliğine dönüşmeye başlamıştır.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı