« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canınız sağolsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Oysa ne güzel başlamıştık. Yine, ‘‘Bir varmış, bir yokmuş’’ diye geçmişimizle avunmuş, hele Hollanda'yı Bursa'mızda dize getirince, ‘‘Hah işte bu defa galiba olacak’’ diye bir hayli ümitlenip yeri göğü inletmiştik.

Ümitsiz geldik

Aslında Amsterdam'a ümitsiz geldik. Ama nedendir bilinmez, futbolda uluslararası arenada mutlu sonuca bir türlü ulaşamıyoruz. Altyapısı olmayan, üstyapısı da yabancılara terkedilmiş bir futbol dünyamız var. Bİr alın yazısı bu, değişmiyor.

Paris treninden de işte böyle indik. Dikkat ederseniz, yenmek veya yenilmek hiç umurumda değil. Hüsranla sona eren Paris masalımızda suçlu aramıyorum. Çünkü bu çorbada A'dan Z'ye hepimizin tuzu biberi olduğuna inanıyorum.

Hollanda rövanşında futbol adına şahaneydik. Ama alınyazımız yazılmıştı. Siz beraberlik için destan yazıldığını gördünüz mü? Evet 11 Türk delikanlısı, rakipleri karşısında Paris vizesi ararken, bir futbol destanı yazdılar. Başta hocaları Denizli olmak üzere hepsini kutluyor. Alınlarından öpüyor. ''Canınız sağolsun'' diyorum..


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler