Gündem Haberleri

  Caninin mektubu

  Hürriyet Haber
  31.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Borsada kaybedince 12 kişiyi katleden Atlanta canisi bıraktığı mektupta eşi ve çocuğunu nasıl öldürdüğünü anlattı. Kıstırıldığı benzin istasyonunda intihar eden Mark Barton, ilk eşi ve annesini de öldürmekle suçlanmış.

  Atlanta borsasında çok büyük para kaybedince, 2 borsa aracı kurumunu basan ve 9 kişiyi öldürerek kaçan manyak katil, polis tarafından kıstırıldığı bir benzin istasyonunda silahını kendi beynine dayayarak intihar etti.

  Çocuklarına bile acımadı

  44 yaşındaki Mark Barton'ın, borsa binasındaki cinayetlerden önce 27 yaşındaki eşi Leigh Ann ile ilk evliliğinden olan 12 yaşındaki oğlu Matthew ve 7 yaşındaki kızı Michele'i de çekiçle öldürdüğü ortaya çıktı.

  6 yıl önceki cinayetler

  Olay üzerine katilin geçmişini araştıran polis, kimya mühendisi olan katilin kendi yakınlarına bile acımadığını ve onları sopayla döverek öldürdüğünü ortaya çıkardı. Barton'ın eski eşi Deborah Spivey Barton ve kayınvalidesi Eloise Powel Spivey, Alabama eyaletindeki Weiss Gölü kıyısında 1993 yılında sopayla dövülerek öldürülmüş halde bulunmuştu. O sırada sigortadan 600 bin dolar alan Barton cinayetle ilgili sorgulandığı halde resmen suçlanmamıştı.

  Dehşet satırlar

  Polise meydan okudu

  Barton'ın evine baskın yapan Atlanta polisi, dehşet bir manzarayla karşılaştı. Her yer kan içindeydi ve banyoda üç ceset vardı. Evi araştıran polisler, katilin daktilo ile yazdığı bir mektup buldu. Perşembe sabahı yazdığı mektupta karısı ve ilk eşinden olan iki çocuğunu öldürdüğünü itiraf eden katil, polislere de meydan okuyordu. İşte ‘‘Eğer beni öldürebilirseniz öldürün’’ diye yazan Mark Barton'ın mektubu:

  Ölene kadar öldüreceğim

  Daha fazla yaşamayı planlamıyorum. Sadece, açgözlülükleriyle yıkımıma yol açan kişilerin öldürebildiğim kadarını öldürecek kadar hayatta kalsam yeter. Bundan sonra, eğer elinizden geliyorsa beni öldürmelisiniz.

  Kafalarına çekiçle vurdum

  Karım ve çocuklarımı uyurlarken çekiçle başlarına vurarak öldürdüm. Fazla acı çekmediler. Üçü de 5 dakika geçmeden ölmüşlerdi. Çekiçle vurduktan sonra, acı içinde uyanmamaları için onları banyo küvetine yüzüstü yatırdım.

  Çocuklarımı kurtardım

  Çocuklarımı, hayat boyu acı çekeceklerine en fazla beş dakika acı çekip kurtulsunlar diye öldürdüm. Onları gerçekten sonradan acı çekmekten kurtarmak istiyordum ve bunun için kendimi çok zorladım.

  Keşke karımı öldürmeseydim

  Karım Leigh Ann'i, benim acı sonumun başlıca nedenlerinden biri olduğu için öldürdüm... Şu anda keşke onu öldürmemiş olmasaydım diye düşünüyorum.''  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı