« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canını yakacağız

Galatasaray Başkanı, kırmızı kart görüp Cüneyt Çakır’a saldıran futbolcusu için, “Melo örneği ortada. Taviz vermeyeceğiz. En yüksek para cezası sınırını zorlayacağız” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

SÜPER Kupa finalinde Galatasaray’ın başarısına davranışlarıyla gölge düşüren isim olan Engin Baytar, Ünal Aysal’ı da çileden çıkardı. Kupa zaferi sonrası Hürriyet’e konuşan Aysal çarpıcı açıklamalar yaparken kırmızı kart görüp hakem Cüneyt Çakır’a saldıran Engin Baytar’a da asla taviz vermeyeceklerini ifade ederek, şunları söyledi...

- Engin için Fatih Hocamızı da dinledikten sonra karar vereceğiz. Ancak, TFF’nin de kabul edebileceği en yüksek para cezası sınırını zorlayacağız. Melo’da olduğu gibi tereddüt etmeyeceğiz. Canı yanacak. En ağır şekilde gereken neyse yapılacak.

- Galatasaray adına umutluyum. Taraftarlarımız şunu bilsin ki bu sezon muhteşem bir takım seyredecekler. Erzurum’a gitmedim ve finali yurtdışında seyrettim. 30 dakika 10 kişi oynamak bende de stres yarattı. Ancak, biz 9 kişi de kalsak teslim olmayacağımızı gösterdik. Bu direnç hem mutluluk hem de Devler Ligi öncesi güven verdi.

- Uzun bir sürenin ardından Devler Ligi’nde ülkemizi temsil edeceğiz. Orada da başarı bekliyorum. Süper Kupa zaferi henüz başlangıç. Bu kadro Devler Ligi için kuruldu. Türkiye’de gücümüzü kanıtladı. Sezonu kupa ile bitirip, kupa ile yeni sezona başlamak bir gurur. Bizim asıl hedefimiz Avrupa arenasında büyük başarılara imza atmak.

Melo’ya ağır bir fatura kesilmişti

ÜNAL Aysal, Engin Baytar konusunda Melo’da olduğu gibi taviz vermeyeceklerini söyledi. Riera’ya saldırıp, yumruk atan sambacıya kulüp olarak 420 bin Euro gibi astronomik bir para cezası verilmişti. Yönetim şimdi de Engin Baytar’a bir tarife uygulayacak.

5-10 maç arası ceza kapıda

TFF’nin Disiplin Talimatnamesi’nin 45. maddesinin 1. bendine göre, müsabaka görevlilerine saldırıda bulunan futbolculara 5 ila 10 müsabakadan men cezası verilmesi öngörülüyor. Engin Baytar da bu kapsamda cezalandırılacak.

Cebini de deldi

ENGİN Baytar, Süper Kupa finalinde oyundan atılmakla kalmadı, kendi cebini de yaktı. G.Saray yönetiminin oyuncunun sözleşmesine, “Pozisyon dışı ilk kırmızı kartta 100 bin, ikincide ise 200 bin Euro para cezası öder” maddesi koydurttuğu ortaya çıktı. Eğer bu madde devreye sokulursa, Engin ekstra hariç yine ağır bir para cezasına çarptırılacak. En kötü ihtimalle 400 bin Euro garanti ücretinin yarısını, Cüneyt Çakır’ın boğazına yapıştığı için ödeyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz