Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canım sıkılıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Benim yazı günüm cumartesi. Geçmiş haftanın istirahate çekilmiş olaylarını, ancak bugün ayağa kaldırıyorum. Futbol topunun muhatabı futbolcudur. Bugünün de misafiri Sergen. İyi bir nedenin yoksa, iyi laf da edemezsin diye düşünürüm. Bırak nedeni, daniskası var. Sergen, ne yaptın be evlat? Sen Beşiktaş formasını yüklenirken, iyisinde de kötüsünde de hep yanında oldum. Özel zevklerimin arasındaki, seni seyretmenin verdiği keyfi defalarca hem yazdım hem de söyledim. Hemen şunu söyleyeyim, sonra devam edeceğim. O gösterdiğin çirkin parmak var ya, hemen alçıdan kalıbını çıkar. Ve evinin baş köşesine koy. Koy ki, sürekli gözünün önünde bulunsun ve yaptığın bu ayıp hiç bir zaman aklından çıkmasın.

Sen futbolcusun, hem de çok iyisin. Ama sporculukla uzak yakın alakan yok. Olmayacak gibi de duruyor. Başlıktaki ‘‘Canım sıkılıyor’’ da işte bunun için. Sen Beşiktaş'ın sembolleşmiş bir oyuncusuydun... Adına sloglanlar üretiliyordu. Bunlar tabii ki kaşına gözüne yapılmadı. Sana ait olan yeteneğinin geri istenme gürültüsüydü. Sonra adres değiştirdin, belli bir tepki karşına dikilecekti. Öyle de oldu. Eskilerde Beşiktaş'ı çok sevdiğini telaffuz ediyordun. Daha da ilerisi, ‘‘Ben kendim gitmedim, beni gönderdiler’’ dedin durdun. Peki bu nasıl Beşiktaşlılık?

Sakın ola da yanlış anlama. Yankov'un kafasına bastığında kırmızı kart görmemen beni fazla etkilemedi. Oyun içinde insan, kardeşinin bile kafasına basabilir. Ama oyun dışındaki parmak affedilir gibi değil. Şimdi bulunduğun camia, belki pek kalabalık değil ama oldum olası bütün ülkenin saygı duyduğu bir topluluk. İstanbulspor'un lafı geçtiği yerde, ben önümü ilikliyorum, sense bağrını açıyorsun. Üzülerek şöyle düşünüyorum; kimse parası olmayana yalan söylemez. Yalanlar hep zenginlere söylenir. Sende şimdi çok para var. Etrafındakiler kim, bilemem ama seni hep kötü yerlere taşıdıklarını hissediyorum. Kendine yazık ediyorsun. İnanasın ki senin için içim üşüyor. Yol bitmiş değil. Kötü hasretler arada derede mola verirler ama nöbeti de elden bırakmazlar. Hadi bir silkin de o nöbetçiyi kov.Bunları da Beğenebilirsiniz