Gündem Haberleri

  Canım Babacığım

  Hürriyet Haber
  17.03.2005 - 13:35 | Son Güncelleme:

  Sezonun en ilgiç filmlerinden biri olan Canım Babacağım (Capturing The Friedmans) yönetmen Andrew Jarecki'nin imzasını taşıyor. Amerikan tarihindeki çözülmesi ve gerçeğe ulaşılması en zor suç davalarından birini araştıran bu belgeselin en önemli özelliği anlatılan olayları yaşayan ailenin üyelerinin kendi yaptıkları çekimlerin de yer alması.

  FİLMİN KONUSU
   
  Friedmanlar en başta sıradan bir aile gibi görünürler. Arnold Friedman ödüllü bir öğretmen, karısı Elaine ise iyi bir ev hanımıdır. Üç oğullarını, zengin bir Long Island kasabası olan Great Neck'te büyütürler. Bir Şükran Günü'nde aile sakin bir tatil yemeği için evde biraraya gelmiştir. Aniden polisler ön kapılarını kırıp eve girer ve evdeki her köşeyi arayıp aileye ait bir çok şeye kanıt olduğu düşüncesiyle el koyarlar. Arnold ve 18 yaşındaki oğlu Jesse tutuklanırlar ve ellerinde kelepçelerle bahçelerinde bekleyen gazetecilerin, kameraların ve flaşların arasından geçirilerek götürülürler.

  Arapsaçına dönen bir soruşturmanın ardından baba ve oğul, şok edici yüzlerce iddiayla suçlanırlar. Aile suçlu olmadığını iddia etse de Great Neck halkının giderek büyüyen öfkesinin hedefi haline gelir.

  Polis soruşturması devam ederken ve halkın tepkisi de artarken, aile içinde de adalet, toplum, aile ve gerçek üzerine rahatsız edici sorular sorulmaya başlamasıyla Friedmanlar parçalanmaya başlıyor.

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen:Andrew Jarecki
  Oynayanlar: Arnold Friedman,Elaine Friedman, David Friedman, Seth Friedman,
  Jesse Friedman,Howard Friedman

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı