SAMSUN HABERLERİ

Canik’ten ‘İnternet Ve Şiddet’ Sempozyumu

IHA
16.09.2015 - 15:25Son Güncelleme :

CANİK BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI VE UZMAN PSİKOLOJİ DANIŞMANI ALİCAN USTA.

IHA

Canik Belediyesi, "İnternet ve Şiddet" konulu uluslararası sempozyum düzenliyor.
Uluslararası akademisyenlerin internet ve şiddeti masaya yatıracağı sempozyuma, Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Uzman Psikoloji Danışmanı Alican Usta da konuşmacı olarak katılacak.
Canik Belediyesi, uluslararası bir sempozyuma daha imza atıyor. Daha önce "Bilim, Ahlak ve Sanat Bağlamında Çağdaş İslam Algıları”, "Geçmişten Günümüze Samsun-Canik ve Değerleri", "Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik-Samsun", "Çocuk ve Şehir" sempozyumlarını düzenleyen Canik Belediyesi, Mavi Toplum, Aile ve Çocuk Derneği (MAVİTAÇ) ve Ürdün Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Derneği ile birlikte "İnternet ve Şiddet" konusunu sempozyumda masaya yatırıyor. Son yılların iki önemli konusu internet ve şiddetin ele alınacağı sempozyuma dünyanın çeşitli ülkelerinden akademisyenler katılacak.
TEKNOLOJİK GELİŞMELER ETKİLİ
Yarın Canik Kültür Merkezi’nde saat 09.00’da başlayacak olan sempozyumda Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Uzman Psikoloji Danışmanı Alican Usta da, "İnternet Kaynaklı Şiddet ve Sivil Toplum Kuruluşları" konusunu anlatacak. İnternetin günlük hayatta önemli bir yer tuttuğuna işaret eden Usta, kişiyi etkileyen internetin topluma da etkisi olduğunu vurguladı. Teknolojik gelişmelerin iletişim alışkanlıklarını değiştirdiğine vurgu yapan Usta, “Sanal iletişim araçları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. İnternet, sosyal medya iletişim kurmayı kolaylaştırmanın yanında önemli bir saldırı aracı olma özelliğine de sahiptir. Dünya genelinde internet üzerinden kişiliğine saldırıldığı, uygunsuz görüntüleri yayınlandığı ve hakarete uğradığı için intihar eden birçok vaka rapor edilmiştir” dedi.
SAMSUNLULARA DAVET
Ülkemizde özellikle gençler arasında internet kullanımının oldukça yaygın olduğunu ifade eden Usta, “İnternette geçirilen zaman dikkate alındığında ülkemiz Avrupa ülkeleri içerisinde internette en çok zaman geçiren ülkelerin başında gelmektedir. Bu durum internet üzerinden yapılan şiddet davranışının da artmasına neden olmaktadır. Bilinçsiz internet kullanımı çok çok riski beraberinde getirmektedir. Özellikle ailelerin bu konuda bilinçli olması önemlidir. Maalesef ailelerimiz bu tehlikeden yeterince haberdar değildir. Canik Belediyesi olarak aile okulundan değerler eğitimine kadar toplumsal yapımızı güçlendirebilecek çalışmalar yürütüyoruz. Bu bakımdan ev sahipliği yaptığımız ‘İnternet ve Şiddet ‘ konulu sempozyum önemli bir çalışmadır. Bu tarz çalışmalar arttıkça toplumumuz sanal şiddet karşısında çok daha bilinçli olacaktır” diye konuştu.
Usta, Samsunluları, "İnternet Kaynaklı Şiddet ve Aile, Basın, Uluslararası Mevzuat ile Eğitim-Öğretim" konularının da işleneceği sempozyuma davet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Canik’ten ‘İnternet Ve Şiddet’ Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Canik’ten ‘İnternet Ve Şiddet’ Sempozyumu haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı