SAMSUN HABERLERİ

Canik’te "İnternet Ve Şiddet" Sempozyumu

IHA
18.09.2015 - 18:31Son Güncelleme :

Canik Belediyesi tarafından "İnternet ve Şiddet" konulu sempozyum düzenlendi.

IHA

Samun’da, Canik Belediyesi tarafından "İnternet ve Şiddet" konulu sempozyum düzenlendi.
Canik Belediyesi ile Mavi Toplum, Aile ve Çocuk Derneği (MAVİTAÇ) ve Ürdün Şiddete Karşı Kadın Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği "İnternet ve Şiddet" konulu uluslararası sempozyum, Canik Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yabancı akademisyenlerin de yer aldığı ve Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta’nın konuşmacı olarak katıldığı sempozyuma Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, MAVİTAÇ Dernek Başkanı Cesur Ceylan, Ürdün Şiddete Karşı Kadın Derneği Başkanı Kholoud Khrais, dernek üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
YARIŞAN BİR NESİL
Sempozyumun açış konuşmasını yapan Başkan Osman Genç, yerel yönetimlerin yapacakları yatırımlarla milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirerek, sağlıklı bir toplum oluşturacağını ve şiddetin önüne geçebileceğini söyledi. Canik Belediyesi olarak, kurdukları eğitim, kültür ve sanat merkezleriyle gençleri yeni neslin inşası kapsamında milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirdiklerini belirten Genç, "Şehrimizin estetikliğiyle insanlarımızın ahlakını birleştirerek, şehrimize ruh kazandırıyoruz. Şehirlerin yarıştığı yüzyılda sadece şehrimizin yarışın içerisine sokmuyoruz, aynı zamanda eğitim tesislerimizdeki 2 bine yakın çocuk ve gencimizi şiddet ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak yarışan bir nesil de yetiştiriyoruz" dedi.
TOPLUMSAL FARKINDALIK
Sanal iletişim imkanının, yeni neslin iletişim ve insan ilişkilerini yöntemlerini değiştirebilecek güçte bir gelişme olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak daha önce birçok uluslararası sempozyuma imza attık. Bunlardan sonuncusu da ’Uluslararası Çocuk ve Şehir Sempozyumu’ydu. İnanıyorum ki ’İnternet ve Şiddet’ konulu sempozyumumuz da sonuçlarıyla faydalı olacaktır. Bu sempozyum toplumsal farkındalığın artırılmasına hizmet edecek bir çalışmadır. Bu çalışmada katkıları olan Mavitaç Derneğine ve Ürdün Kadına Karşı Şiddet Derneği’ne çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
USTA, ŞİDDET VE STK’LARI ANLATTI
Ürdün Şiddete Karşı Kadın Derneği Başkanı Kholoud Khrais ve MAVİTAÇ Dernek Başkanı Cesur Ceylan da, kadınlara yönelik yaptığı yatırımlar ve sempozyuma katkıları nedeniyle Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e teşekkür etti. Yabancı akademisyenlerin "İnternet Kaynaklı Şiddet ve Aile, Basın, Uluslararası Mevzuat ile Eğitim-Öğretim" konularını ele aldığı sempozyumda, Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Uzman Psikoloji Danışmanı Alican Usta, "İnternet Kaynaklı Şiddet ve Sivil Toplum Kuruluşları" konusunu anlattı. Usta, "Sanal ortamlarda yapılan saldırgan davranışlar ve siber zorbalık konusu daha yeni yeni araştırılmaya başlanan bir husustur. Bu alanda yeterli araştırma ve kaynak henüz yoktur. Her geçen gün hızla artan siber ortamlarda saldırganlık ve zorbalık tehditleri için bir an önce gerekli tedbir ve önlemler alınmalıdır" şeklinde konuştu.
Sempozyum sonunda Başkan Osman Genç, katılımcılara ‘katılım belgesi’ verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Canik’te "İnternet Ve Şiddet" Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 18 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Canik’te "İnternet Ve Şiddet" Sempozyumu haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:12
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı