SAMSUN HABERLERİ

Canik’e Kıbrıs’tan Misafir

IHA
03.09.2015 - 18:59Son Güncelleme :
IHA

Canik Belediyesi ile Kardeş Şehir olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Değirmenlik Belediyesi’nden Canik’e misafir geldi.
Kıbrıs’ın Başkenti Lefkoşe’ye bağlı Değirmenlik Belediyesi ile geçtiğimiz Ocak ayında imzalanan Kardeş Şehir protokolü’nün ardından, iki belediye arasındaki işbirliği kuvvetleniyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in Kıbrıs ziyaretinin ardından şimdi de Lefkoşe’nin Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işıtal ve eşi Ayşe Işıtal ile Belediye Meclis Üyeleri, Canik Belediyesi’nin misafiri olarak Samsun’a geldi. Başkan Osman Genç ve Başkan Yardımcısı Alican Usta tarafından karşılanan Kıbrıslı misafirler, üç günlük gezi boyunca Samsun’u gezecek.
Eşi Nimet Genç ile birlikte misafirleriyle yemekte birarayagelen Başkan Genç, artık şehirlerin yarış içerisinde olduğuna dikkat çekerek, "Şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda kabuğunuza sıkışarak, dünyaya gözlerinizi kapatarak büyümeniz mümkün değildir. Bu yüzyılda belediyecilik anlayışı değişti. Artık imparatorluklar ve ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bu yüzyılda şehirleri yerel yönetimler ön plana çıkaracaktır. Bu nedenle farklı ülkelerdeki şehirlerle etkileşimde bulunuyoruz. Kültür alışverişi ve belediyeler arası işbirliği, içinde bulunduğumuz yüzyılda büyük önem taşımaktadır" dedi.
Türkiye’nin gözbebeği olan Canik’i dünyayla bütünleştirme adına çalışmalarının sürdüğünü belirten Genç, "Değirmenlik Belediyemiz ile daha önce Kardeş Şehir Protokolü imzalamıştır. Kıbrıs ile zaten gönül bağımız var. Tarihi ve kültürel miras ile çevrenin korunması, çalışanların eğitimi, ekonomi, gençlik, spor ve sosyal hizmetler ile mahalli idarelerin görevine giren diğer alanlarda işbirliği yapmak ve bu çerçevede her türlü katkıyı sunmak kararlılığındayız. İnşallah karşılıklı ziyaretlerle bu işbirliği daha da güçlenecek" diye konuştu.
Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işıtal da, kendilerini ağırlayan Başkan Osman Genç’e teşekkür ederek, "Canik Belediyesi ile Kardeş Şehir olmaktan son derece memnunuz. İnşallah Başkanımızla birlikte iki şehrimiz için güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Canik’e Kıbrıs’tan Misafir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 18 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Canik’e Kıbrıs’tan Misafir haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı