SAMSUN HABERLERİ

Canik Belediyesinden iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

AA / Fatih Mehmet Kürkçü
19.01.2015 - 17:11Son Güncelleme : 19.01.2015 - 17:12
AA / Fatih Mehmet Kürkçü

SAMSUN (AA) - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Biz istiyoruz ki bir insanımızın ne burnu kanasın, ne de firmalarımız zarar görsün" dedi.

Genç, Canik Belediyesince meclis salonunda yapı denetim firmalarının temsilcileri ve müteahhitlerinin katılımıyla gerçekleşen İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim toplantısına katıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı, aynı zamanda İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Ekin tarafından verilen eğitime katılan Canik Belediye Başkanı Genç, iş güvenliğine verdikleri öneme vurgu yaptı.

Eğitim öncesi söz alan Genç, şehrin değişiminin insanların gelişiminden geçtiğini ifade ederek, "Canik Belediyesi olarak sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir kurumuz. Şehrin değişimi, insanların gelişiminden geçmektedir. Değişim için gelişim şart. Eğer bir değişim, güvenli, yaşanabilir bir şehir hedefliyorsak kendimizi her alanda 21. yüzyıla uygun şekilde geliştirmeliyiz. Bu manada Canik Belediyesi olarak düzenlediğimiz bu tür eğitimleri çok önemsiyoruz" dedi.

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti verenlere çok büyük sorumluluk düştüğüne müteahhitlerin yanı sıra iş sağlığı güvenliğinin gerektiği her yerdeki sorumlu firma ve kurumların el ele vermesi gerektiğine değinen Genç, "Biz istiyoruz ki bir insanımızın ne burnu kanasın, ne de firmalarımız zarar görsün. Devletimiz bu konuda iş veren ve işçiyi koruma altına almak için önemli kanunlar çıkartmıştır. Bu kanunlara uymamız hayati önem taşımamaktadır" diye konuştu.

Daha sonra müteahhit yapı denetim firması yetkililerini iş güvenliği ve sağlığı konusunda bilgilendiren Ekin, gerekli iş güvenliği önlemlerinin alınmasının kazaları yüzde 98 önlenebileceğini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Canik Belediyesinden iş sağlığı ve güvenliği eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Canik Belediyesinden iş sağlığı ve güvenliği eğitimi haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı