SAMSUN HABERLERİ

Canik, 50 Öğrenciyi Üniversiteli Yaptı

IHA
11.08.2015 - 16:00Son Güncelleme :

Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan etüt merkezleri, öğrencileri hem geleceğe hazırlıyor hem de başarıya ulaştırıyor.

IHA

Canik Belediyesi, hizmete sunduğu etüt merkezleri ile de 50 öğrenciyi üniversiteli yaptı.
Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan etüt merkezleri, öğrencileri hem geleceğe hazırlıyor hem de başarıya ulaştırıyor. Üniversiteye hazırlık kursu verilen Canik Akıl Küpü ve Etüt Merkezi’nde 2014-2015 eğitim-öğretim yılında üniversite kazanan öğrenci sayısı gururlandırdı. Toplam 60 öğrencinin üniversiteye hazırlandığı CAKEM’de geçtiğimiz yıl etüt eğitimi alan 50 öğrenci üniversiteli oldu.
TOPLUMU EĞİTİM ŞEKİLLENDİRİR
Bir toplumu şekillendiren faktörün eğitim olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bize emanet edilen şehrimizin 20 yıl sonrası için şimdiden adım atmak, 20 yıl sonra keşke dedirttirmemek için maddi ve manevi olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bir toplumu şekillendiren faktör eğitimdir ve eğitimsiz hiçbir şeyin olmayacağını da çok iyi biliyoruz. Bu bilinçle açtığımız etüt merkezlerimizdeki öğrencilerimizin başarıya ulaşması bizi onurlandırıyor" dedi.
GENÇLERE DEĞERLER EĞİTİMİ
Canik Belediyesi olarak eğitim alanındaki desteklerine devam edeceklerine de vurgu yapan Başkan Genç, "Sosyoekonomik seviyenizi ne kadar yükseltirseniz yükseltin eğer ki kültürel seviyenizi yükseltemiyorsanız, geleceğin teminatı gençlere iyi bir eğitim verilemiyorsa geleceğe dair kaygı duymamız için başka bir sebep yok. Gençlerin şimdiden şekillenmeye başlaması çok önemli. Bu noktada gençlerimizi bilgiyle donatırken, onlara milli ve manevi değerlerimizi de öğretiyoruz. Biz eğitim alanında imkanlarımızı esirgemiyoruz. Üstümüze düşen ne görev varsa yapıyoruz, yenilerini de yapmaya biz hazırız. Bütün imkanlarımızla yanınızdayız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Canik, 50 Öğrenciyi Üniversiteli Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Canik, 50 Öğrenciyi Üniversiteli Yaptı haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

25 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  04:57
 • Guneş
  06:23
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:19
Sayfa Başı