« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Caner sponsor istiyor

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Boğazı'nı ikinci kez yüzerek geçen down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin'i makamında kabul etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Kılıç, Caner'in bu başarısında katkısı olan tüm yetkililere teşekkür ederek, “Caner, Türkiye'de dowm sendromlu çocuklarımız, gençlerimiz adına çığır açan bir sporcu” dedi.

Caner ile birlikte kabule gelen Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın (ZİÇEV) üyelerini de kabul eden Kılıç, “Tebrik ediyorum. Boğazı geçen kaç kişi var? Caner'in Türkiye'de rakibi yok. Belki de dünyada yok. Rakipsiz olmak kötü bir şey. Rakiplerinin olması lazım. Caner Türkiye'de down sendromlu çocuklarımız, gençlerimiz adına çığır açan bir sporcu. Emek verildiğinde çaba ve mesai ortaya konduğunda neler yapabileceklerinin kanıtı” diye konuştu.

Kılıç, bunun bir sosyal sorumluluk hareketi olduğunu ifade ederek, “Bu aynı zamanda sosyal sorumluluk adımı, hareketi. Caner bu anlamda Türkiye'de bir ilk. Farkındalık oluşmasını sağlıyor. Caner bizim gözümüzde Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonudur” dedi.

Sponsor istiyorlar

Ziçev Başkanı Ülay Karakoç, ailenin de, vakıflarının da zor günler geçirdiklerini belirterek, “Caner'in bir sponsoru olsun istiyoruz” diye konuştu.

Caner'in ailesinin çocuklarını bu hale getirene kadar büyük fedakarlıklarda bulunduğunu vurgulayan Karakoç, “Yüzme havuzuna gidecek arabamız olmadı. Sponsor gerekiyor. Bu sponsorluk hem kendisi, hem de ailesi için gerekli” dedi.

Kabulde, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Vakıf Müdürü Naci Kırgın, Antrenör Osman Akdemir ve Caner'in babası Savaş Ekin katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz