« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Caner Erkin 2.6 milyonluk hisse senedi alıyor

İşadamlarına 1.8 milyon adet hisse satan Fenerbahçe, bugün de oyunculara satış yapacak. Caner Erkin 2.6 milyon liralık hisse alırken, tüm satıştan iki haftada 135 milyon TL gelir sağlanacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçen hafta 1 milyon 860 bin adet hisse senedini Ferit Şahenk, Ali Koç, Murat Ülker, Cihan Kamer, Abdullah Kiğılı, Ethem Sancak, Nihat Özdemir ve Acun Ilıcalı gibi isimlere satarak 76.5 milyon TL gelir elde eden Fenerbahçe, yarın yeni bir satış operasyonuna imza atacak. Kulüp bu kez 1 milyon 420 bin adet hisse satarak sermayesini 28 milyon 280 bin liraya çıkaracak. 

Söz konusu hisseler 41.14 liradan satılacak ve 58.5 milyon TL gelir elde edilecek. Böylece Fenerbahçe hisse satışlarından iki haftada 135 milyon TL gelir elde etmiş olacak. Satış sonrasında halka açıklık oranı yüzde 29.39'dan 32.93'e çıkarken, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün şirketteki payı yüzde 70.61'den 67.07'ye gerileyecek.

BASKETÇİLER DE ALACAK
Fenerbahçe hisseleri, ağırlıklı olarak futbol takımında oynayan futbolculara ve basketbolculara satılacak. En fazla hisse senedi alan oyuncu 64 bin 229 adetle Caner Erkin oldu. Erkin'i Volkan Demirel, Kadlec ve Ozan takip etti.

Kulübün bugün son üç aylık faiziyle birlikte 104 milyon liralık tahvil geri ödemesi bulunuyor. İki yıl önce yapılan ihraçta Fenerbahçe 100 milyon liranın 45 milyon lirasını bonservis bedeli, 55 milyon lirasını da kredilerin faiz ve taksidi ödemesinde kullanmıştı. Fener'in halen 720 bin adet hisse satma imkânı bulunuyor. (Sabah)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz