« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Canaydın'ın günahı çok'

Galatasaray Kongre Üyesi Nazım Durak, 4 yıllık Özhan Canaydın yönetimini eleştirerek, "Olağanüstü suçları var. Kişisel olarak büyük bir mücadele veriyor. En büyük hatası yönetim kurulunu çok sağlıklı oluşturmamak" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

G.SARAY'DA DEPREM VAR

Galatasaray’ın içinde bulunduğu mali krize çözüm için Adnan Polat’ın başlattığı kampanyayla ilgili olarak Durak, Adnan Polat’ın çıkışını depremdeki Akutçulara benzettiğini belirterek, "Galatasaray’da gerçek anlamda bir deprem var. Adnan beyin yardım amaçlı çıkışı garipsenebilir. Ancak Galatasaray’ı bu boyutlara getirenler utansınlar. Galatasaray hiç bu denli zaafa uğramamıştır. 4 yıllık Özhan Canaydın yönetiminin olağanüstü suçları var. Özhan Canaydın kişisel olarak büyük bir mücadele vermektedir. Hatta şu anda sağlığını da kaybetmek üzeredir. Canayadın’ı suçlarken, onu getirenleri suçlamak önemli. Galatasaray’da artık birşeylerin ortaya çıkması lazım. Karagöz- Hacivat misali orta oyunlarına, perde oyunlarına gerek yok.

SANKİ KULÜP ONLARIN MALI

Galatasaray’ın logosu kimde onu bir soralım. Galatasaray’ın logosu İnan Kıraç’ın elinde. Logoyu Faruk Süren zamanında almıştır ve onu hala tutmaktadır. Ben böyle bilmekteyim. Galatasaray’ın arkasında olduğu söylenen İnan Kıraç’ın yeğeni, gazetelerde okudum. 100 bin dolar bağışta bulunmuş. Çok üzüldüm. Canaydın’ı destekleyenlerin başında ağabeyleri olarak İnan Kıraç gelmektedir. Bir kesim var sanki kulüp onların malı, oyuncaklarıymış gibi davranıyorlar. Bir kişi gidiyor bir kişi geliyor. Kulüpte sorun çıkaran, kendilerini mektepli, duayen kabul eden insanlar var" dedi.

EN BÜYÜK HATASI YÖNETİM KURULU

Özhan Canaydın’ın en büyük hatası yönetim kurulunu çok sağlıklı oluşturmamak olduğunu ifade eden Nazım Durak sözlerini şöyle sürdürdü: "Özhan Canaydın şimdi tamamen yanlız bırakılmıştır. Ergun Gürsoy bu krizde herşeyi başkanın üzerine bırakmıştır. Televizyonlara çıkıp, (Benim Galatasaray’dan bir menfaatim, çıkarım yok) diyen bir insanın yaptığı şeyden her türlü anlam çıkarılabilir. Siz heryerde Galatasaray’ın etiketini kullanıyorsunuz. Taraftarların sevgisini kazanıyorsunuz. Buda bir çıkardır. Mutlaka maddi çıkar olması gerekmez. Refik Arıkan’ın bugünki gazetelerde demeçlerini okuyoruz. (Bizim dışımızda gelişen olaylardır. Hangi amaca hizmet ettiği bilinmemektedir. Kendi hesaplarınadır, Galatasaray’ın hesabına değildir) diye demeçler veriyor. Adnan Polat bu paraları alıp kendisi mi kullanacak. Galatasaray için uğraşıyor. Öyleyse siz neden 50 milyon dolar borcu 180 milyon dolara getirdiniz. Bir yönetim kurulu 1 yıl içinde 28 futbolcuyu nasıl aldı sattı. Bu ne biçim sportif başarıdır. Oğuz Çarmıklı, mal varlığı oldukça yerinde olan bir arkadaşımız. Yönetime çağırıyoruz kaçıyor. Ama 100 bin dolar bağışta bulunuyor. Yok böyle birşey. Sonra Ayşe Gürsoy’un adının listede olmasını yadırgadım. Beklerdimki Ayşe hanım bu yardımı gizli yapsın. Bu yaşananlara Fenerbahçeli taraftarlar bile bizimde katkımız olsun diye espiriler yapıyorlar. Bu da önemli değil. Bunların tümünün sorumlusu kulübü bu hallere getirenlerdir. Şimdi bütün adaylar nabız yokluyor. Zaman zaman görüyorum başkan adayları, eski başkanlardan fikir almaktalar. Ama yürekli biçimde ortaya çıkış yok. Herkes bekliyor ki Özhan Canaydın tekrar aday olacak mı, yine kırmayalım. Böyle bir mantık yok. Canaydın iyi niyetlidir, çalışkandır ancak başarısız olmuştur. Hala bu ismin arkasında durmanın anlamı ne? Galatasaray’ın duayenleri ortaya çıksın, açık açık deklare etsinler."

'PROFESYONEL YÖNETİCİ GEREK'

Galatasaray’da profesyonel yöneticiler olmadığına da değinen Durak, "Ergun Gürsoy yönetimde, oğlu da yönetimde. Ali Gürsoy çok değerli bir çocuk, ama böyle birşey yok. Profesyonel yöneticiler gerek. Kadrolaşma profesyonel amaçlı olmalı. Neden hep aynı isimler geliyor. Başka kimse yokmu? Bana şu an yönetimle ilgili bir teklif gelse seve seve girerim. Yeni oluşumda ben, yürekten Faruk Süren’in tekrar başkan olmasını arzularım. Gerek vizyonu, başarıları gerek karizmasıyla. Ama başarıyı hazmedemiyenler altından halıyı çekmişlerdir. Başarıyı başkalarına mal ettiler. Ama asıl başarı Faruk Süren’indir. Ben kendisiyle geçtiğimiz günlerde karşılaştım ve sordum. Aday olmayı düşünmediğini söyledi. Seçim döneminde (Özhan bey çok uğraştı etti. Onun gibi dürüst adam bulamayız) gibi söylemleri şiddetle protesto ediyorum. Bizim beklentimiz, kişilikli bir Galatasaray olmak. Kesinlikle Özhan Canaydın’ın aday olmaması ve aday olacakların bir konsensusta birleşmesi gerek. Çok sayıda aday olarak değil 1 yada 2 aday olması temennim" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.