« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canaydın'a taş: Size para yok

İkinci Başkan Ergun Gürsoy, Riva Projesine yetki ve destek vermeyen Genel Kurul’u eleştirdi. Eski bakan Mükerrem Taşçıoğlu ise "Size güvenilmiyor, niye para vereyim" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’ın dün yapılan Divan Kurulu toplantısı bir hayli sert geçen tartışmalara sahne oldu. İkinci Başkan Ergun Gürsoy Rive Projesi için yönetime yetki vermeyen Genel Kurul’a ateş püskürdü. Eski bakanlardan Mükerrem Taşcıoğlu ise Galatasaray Yönetimine güvenleri olmadığını belirterek "Size para yok" dedi. Toplantıya, hasta olan başkan Özhan Canaydın katılmazken, Gürsoy, mali işlerden sorumlu asbaşkan Refik Arkan, genel sekreter Cengiz Özyalçın ve yönetici Mehmet Helvacı toplantıda hazır bulundu. Verecekler gelsin

İkinci Başkan, "Mart ayında başkanlığa soyunacaklar buradan birşey beklemesinler. G.Saray’ın, kimseye verecek ne gücü, ne imkanı var. Avrupa’da başarı isteniyorsa destek verilmeli" dedi.

iKİNCİ Başkan Ergun Gürsoy, Riva, Florya, Büyükçekmece, Seyrantepe ve Ali Sami Yen projeleri olduğunu ancak bunlardan birini hayata geçirmek istediklerinde reddedildiklerini belirterek, sert eleştiriler getirdi:

"Sebebi nedir kardeşim bunun. Biz de komisyon kuruyoruz ve Selahattin Beyazıt Başkanı olsun dedik. Kimse bu projenin içeriğine bakmadan reddetti. Burada bir hınç var, bu yönetime veya başkana karşı bir kızgınlık var. Ne olursa olsun, refüze edilsin diye bu yapıldı. G.Saray’a büyük zaman kaybettirildi. Bu edebiyatı yapmak doğru değil, ama Özhan Canaydın tam 4 sene borcu yönetti. Bize kredi verenler bankalar bu olaydan sonra bir anda ödemeleri istedi. Bunların hepsi moralsizliğin eseridir. Onayı verseniz elbette hemen kasaya 150 milyon dolar girmeyecekti, ama kıvılcım olacaktı. Bu olaydan sonra hepimiz duraklama dönemine girdik.

Kampanya ayıp değil

Umutsuz olmanın bir anlamı yok. Ortada sadece kaybedilmiş zaman var. Moralsiziz. Belki başkan Canaydın böyle konuşmamı istemezdi. Yardım kampanyası ayıp değil. Herkesin destek vermesi lazım. Avrupa’da başarılar istiyorsanız, destek vermelisiniz. 6 ay önce bunu işaret ettim, ’Atı alan Üsküdar’ı geçiyor’ dedim, ama büyük gürültü koptu. Mart ayında başkanlığa soyunacaklar buradan birşey beklemesinler. Buraya birşey verecekse göreve gelsinler. G.Saray’ın verecek ne gücü, ne imkanı var."

Hangi işleri yasa dışı değil

DİVAN Kurulu Üyesi Özdemir Kalpakçıoğlu, F.Bahçe’ye taş atarak, "Seyrantepe için haksız rekabet olur diyorlar. Hangi işleri yasa dışı değil söylesinler. Bana bir tek ruhsat parası ödedikleri makbuz göstersinler. Tapulu hangi malları var. Bunlar G.Ssaray’a laf edecek kişiler değil. Fakat yönetimimiz buna bile cevap veremiyor" dedi.

İsmini açıklayanlar nerede

GALATASARAY Müze müdürü Ali Oraloğlu, Adnan Polat’ın düzenlediği bağış kampanyasına katılacağını açıklayan bazı kişilerin, düne kadar bu paraları ödemediğini söyledi. Oraloğlu, "Bugüne kadar işadamlarından sadece 1 milyon 275 bin dolar para toplanmış. Bazı isimlerini açıklayanlar, düne kadar hiç para vermedi" diye konuştu.

Nikah yüzüğü bağışladım

ASGARİ ücrete yakın bir gelirinin bulunduğunu anlatan üye Seyfi Çelikkalp, gözleri yaşararak, "Ben bu gelirimize rağmen gittim kulübüme yardım ettim. Eşim öldüğü için nikah yüzüğümü dahi vermek istedim. F.Bahçe için zengin kulüp diyorlar yine de kendilerini yerlere atarak puan topluyorlar" dedi.

Yönetime güvenmiyoruz

Mükerrem Taşçıoğlu: Yönetim olarak hangi işin altından kalktınız. Saygınığını yitirmiş kişilerin yönetmeye hakkı yoktur.

Eski Devlet Bakanı Mükerrem Taşçıoğlu, Ergun Gürsoy’un Genel Kurul’un kararını eleştirmekle suçlayarak şöyle dedi: "Bu davranış yanlıştır. Ben Riva’ya oy vermemişim, sizin yönetiminize niye para vereyim arkadaş. Param var, vermedim. Ben bu kampanyaya sizinle gidilirse destek vermiyorum. Çoğu kişi böyle düşünüyor. Çünkü size itimat edilmiyor. Siz gidin paramızı da çıkar veririz. Özhan Canaydın ’Sorunları hallederim’ diye bu işe soyundu. Hangi işin altından kalktınız. Aday olmayacağız deyin para veririz. Galatasaray’da saygınlığını yitirmiş kişilerin yönetmeye hakkı yoktur. Galatasaray’da birşey bırakmadınız. Size 1 ay daha sabredeceğiz."

HAZNEDAROĞLU: Biri kazık attı

G.SARAY AsbaşkanI Refik Arkan, üyelerin Seyrantepe projesinin gecikmesinden dolayı yaptığı eleştiriye şu yanıtı verdi: "Projenin ihalesinin yapılmasına 1 saat kala bakanlıktan ’Önce imar planı yapılsın’ diye yazı geldi. Bu işlemlerden de geçildi." Divan Başkanı Semih Haznedaroğlu ise konuyla ilgili olarak "Rakiplerimiz Ankara’yı bulandırarak buna mani oldu. Belki biri bize kazık attı. Bunu saklamayalım" dedi.

Tarihi toplantı

GALATASARAY
camiasının ağır toplarından Hayrettin Kozak, kulübün sportif, idari ve mali konulardaki gelişmeleriyle ilgili cumartesi günü, konferans düzenleyecek. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda saat 10.30’da gerçekleştirilecek kongrede Kozak, Cimbom’daki gelişmelerin analizini sunacak.

10 yıl önce de benzer bir konferans düzenleyen Kozak, "Aradan geçen yıllar ve özellikle içinde bulunduğumuz günlerin, bu analizin tekrarlanmasını kaçınılmaz bir noktaya getirdiğine inanıyorum. Yine aynı objektif anlayışla hazırladığım güncel bir sunumu, genel kurul üyeleri ve sarı kırmızılı renklere gönül vermiş dostlarla paylaşacağım" açıklamasında bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz