« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canaydın: Kalan sağlar bizimdir

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüpler Birliği Vakfı olağan toplantısı Radisson SAS Oteli'nde yapıldı. 3 saati aşkın süren toplantının ardından birlik başkanı Özhan Canaydın, alınan kararları açıkladı.

Özhan Canaydın, "Kulüplere ve yöneticilere karşı yapılan haksız suçlama ve beyanlara karşı topyekün birlik ve beraberlik içinde olacağız" dedi.

2006-2007 futbol sezonunun hayırlı olması temennisinde bulunan Canaydın, fair-play içinde yepyeni bir beyaz sayfa açarak yollarına devam edeceklerini belirtirken, tüm kulüplere başarılar diledi.

Canaydın, Futbol Federasyonu'nun disiplin konusunda aldığı yeni kararlar konusunda hassasiyetle duracaklarını ifade ederek, "Burada kulüplerimizin menfaatleri ön planda olacak, ancak hepimiz sağlıklı ve küfürsüz tribünler ile fair-play içinde sezonlar geçirmek diliyoruz" diye konuştu.

UEFA standartları için kararlar alacaklarını kaydeden Canaydın, "Artık, Kulüpler Birliği Vakfı ciddi bir birlik olduğunu spor ve futbol kamuoyuna mutlaka ispat edecek ve bundan sonra gücünü gösterecek. Bu birlik ve beraberlik hepimiz için çok önemli, ama Türk futbolu için daha da önemlidir. Federasyon bizim seçtiğimiz bir federasyondur, müşterek çalışmalarımızı daha üst seviyeye götüreceğiz. Her kulübün menfaati birbirine eşittir" ifadesini kullandı.

Toplantıya katılmayan kulüpler ile ilgili bir soru üzerine Canaydın, "Beşiktaş'ın vekaleti bende, Ankaragücü katılamadı, Denizlispor'un toplantısı var. Bizim birliğimiz tam gönül birliği içindedir, çalışmalarımız bundan sonra daha güzel olacaktır. Ligdeki 18 kulübe de bu yıldızların altında toplanmak için çağrı yapılmıştır, gelen gelir, gelmeyen gelmez, kalan sağlar bizimdir." yanıtını verdi.

Canaydın, Fenerbahçe'nin birlik içindeki durumu hakkında ise isim vermeden, "Herkes bu çatının altına gelecek, bu çatının altında olacaktır. Gelirlerse gönül birliği ile çalışırız, gelmezlerse Kasım ayındaki genel kurulumuzda bazı kararları alırız" diye konuştu.

Toplantıda, kulüplerin radyo yayın haklarını da görüştüklerini ifade eden Canaydın, bu konuyu uzun uzun görüştüklerini, Kulüpler Birliği Vakfı Sportif Yatırımlar ve Pazarlama A.Ş. tarafından yapılan çalışmalarla ilgili profesyonellerce bilgilendirildiklerini anlattı.

Özhan Canaydın, artık Anadolu kulüplerinin pazarlamalarını tek çatı altında organize olarak yapacaklarını ve böylece ürün satışı gelirlerini birlikte artırmaya çalışacaklarını da söyledi.

Yabancı futbolcuların Türk statüsünde olmasıyla ilgili fikirleri olduğunu kaydeden Özhan Canaydın, bunu federasyonla birlikte tartışacaklarını sözlerine ekledi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın gelecek ayki toplantısı 12 Eylül'de yapılacak.

Bu arada, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, toplantı sırasında birbirleriyle sürekli olarak şakalaştılar. Canaydın, Cavcav'a takılarak, "Fenerbahçe formasını elinde tutuyorsun, Galatasaray formasını tutmuyorsun" derken, Cavcav da toplantı sırasında "Ben Fenerbahçe formasını elimde tuttum ya Fenerbahçe'ye burada vekalet edebilirim" diye espri yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler