Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canaydın: Galatasaray her zaman var olacaktır

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, sarı-kırmızılı kulübün gelecek yıllarda da başarılı bir şekilde yoluna devam edeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Dergisi'nin Ekim ayı sayısındaki yazısında, 1905 yılında Ali Sami Yen ve bir grup idealist arkadaşı tarafından kurulan Galatasaray Spor Kulübü'nün, 100 yılı aşkın bir zamandır spor alanında bu ülkenin öncü ve önder kurumlarından biri olarak varlığını sürdürdüğünü belirterek, "Bu varoluşun önümüzdeki yüzyıllarda da süreceğinden hiç birimizin kuşkusu yok. Değişen dünya koşullarına ayak uydurmak suretiyle Galatasaray Spor Kulübü her zaman için var olmaya ve başarılardan başarıya koşmaya devam edecektir" dedi.

Hiç bir kurumun tesadüflerle ya da kişisel beceri ve yeteneklerle uzun süre varlığını sürdüremeyeceğini dile getiren Canaydın, şöyle devam etti:
"Hele kalıcı olması ve tarih yapan bir unsur olarak zamana kayıt düşmesi söz konusu bile olamaz. Bunun gerçekleşebilmesi için tarihin akışı içinde zamanın imbiğinden süzülerek oluşmuş değerlerin varlığı ve o değerlerin söz konusu camiaya ilerlediği yolda ışık tutan rehberler olması zorunluluğu vardır. Bu değerlerin altyapısı çağdaş dünyanın kriterlerini benimsemek, kimliğini ve kişiliğini kazandıran değerlerine sahip çıkmak ve bunların etkileşiminden oluşacak bir sentezle geleceği inşa etmek suretiyle oluşturulabilir. Bu yaklaşımdan yola çıkarak, adına kısaca Galatasaraylılık değerleri dediğimiz düşünceler manzumesinden hareket ettiğimiz takdirde, başarılı olmamamız için hiç bir neden görmüyorum. Aynı şekilde üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk olmadığını da düşünüyorum. Bu gerçeği her zaman için de dile getirdim. Bu değerler, kazanma azmini sportmenlik ve centilmenlikle bütünleştirmiş Galatasaraylılık ruhu başta olmak üzere birlik ve beraberlik, her alanda öncülük etme anlayışı, başarılı olmak ve elde ettiği başarılarla ülkesini ve milletini tüm dünyada en iyi şekilde temsil etmektir. Bütün bunlarda hiç bir ayrım ve farklılık gözetmeksizin sarı kırmızı renklere gönül vermiş olanların aynı anlayış etrafında toplanmasıyla mümkün olmaktadır. Bu anlayıştan hareket ettiğimiz müddetçe şu gerçek akıllardan hiç bir zaman için çıkartılmasın ki, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tarih Galatasaray tarafından yazılmaya devam edecektir."

Ayrıca, geçirmiş olduğu tıbbi operasyonu başarıyla icra eden Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Prof. Dr. Koray Acarlı ve tüm ekiplerine, ayrıca Memorial Hastanesi çalışanlarına göstermiş oldukları özen ile yakın ilgiden dolayı teşekkür eden Özhan Canaydın, rahatsızlığı dolayısıyla kendisine geçmiş olsun dileklerin ileten herkese de teşekkür etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz