« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canaydın: G.Saray için Yeni Çağ balıyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, kulübün gelirlerinde ciddi artışlar olacağını belirterek, “Galatasaray için yeni bir çağ başlıyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Özhan Canaydın'ın, Seyrantepe'de yapılacak stat konusunda Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Seyrantepe'nin yanı sıra, Mecidiyeköy'de Galatasaray Store Çadırı'nın bulunduğu yer için düşündükleri projelerin, sarı-kırmızılı kulübün gelirlerini ciddi oranda artıracağını ifade eden Canaydın, “Seyrantepe projesi büyüklüğünün haricinde, ciddi bir finansman ihtiyacı olan projedir. Galatasaray için yeni bir çağ başlıyor. Gelirlerimizde ciddi artışlar olacak. Bu Türk sporu için büyük bir yatırımdır. Stadımızın 52 bin kişilik olmasının sebebi UEFA finalleri, Şampiyonlar Ligi finallerini ve turnuvaları yapabilecek olmamızdır. Ayrıca en büyük avantajımız da 2 bin 200 metrekarelik Mecidiyeköy'deki arazimizde ortalama 6 bin metrekarelik bir inşaat yapılacak. Galatasaray Kulübü iş merkezlerinin, iş hanlarının, lokallerinin bulunduğu yepyeni bina ile kasasındaki mülklerini arttıracak” şeklinde konuştu.
Ali Sami Yen Stadı'nda kalmaları durumunda önümüzdeki yıldan itibaren 60 milyon dolar kira ödeyeceklerini ifade eden Canaydın, “Dolayısıyla ondan da kurtulduk. Bu işten TOKİ de kazandı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Galatasaray da kazanıyor. Yazılanlara pek aldırmamak lazım, gerçek çok basit ve ortadadır, herkese bunu anlatmaya hazırım” dedi.

Galatasaray Adası'nın Avrupa'nın ilk deniz üstü tesisi olduğunu ifade eden Canaydın, “Herhalde bir şeyler yapmış bir başkan olarak anılmaya devam ederiz. Bu sene transferlerimiz çok güzel. O yüzden taraftarımız memnun ama memnun olmayan belli miktarda taraftarımız da olabilir. Onlara da zaman içinde haklı olduğumuzu gösterir, durağan devremizin neden olduğunu anlatırız ve Galatasaray'ı yine en yükseklere taşırız” şeklinde konuştu.

"KİTAP OLUR..."

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Seyrantepe için yaptığı ön çalışmaların çok uzun sürdüğünü, kitap halinde yayınlanabileceğini kaydetti.

Proje için çalışmalarının 19 Mayıs 2004'de başladığını hatırlatan Canaydın, “Seyrantepe için yaptığım ön çalışma çok uzun sürdü. Bir kitap halinde bile yayınlanabilir. Refik Arkan kardeşim de çok iyi bilir, beraber koştuk bu yollarda. Müsait bir zamanda bu öyküyü uzun uzun anlatacağım” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz