Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canaydın: Aslan gibi karşınızdayım

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, bugün Memorial Hastanesi'nde sağılığı hakkında basın toplantısı düzenledi. Pankreas başındaki bir kitle tanısıyla geçtiğimiz günlerde ameliyat edilen Canaydın, sağlık durumunun iyi olduğu belirterek, "Allah'ın izniyle aslan gibi karşınızdayım" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Memorial Hastanesi'nin toplantı odasında gerçekleştirilen ve başkan Özhan Canaydın'ın ameliyatını yapan Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi ve Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ile bölüm başkan yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı'nın da hazır bulunduğu toplantıda açıklamalarda bulunan Canaydın, çok ciddi bir olayı atlattığını ifade ederek, hastalığı ile ilgili ilk tanının Acıbadem Hastanesi'nde konduğunu söyledi.

Başkan Canaydın, oldukça neşeli geçen basın toplantısında şöyle konuştu:
"Sizler gibi Allah da beni çok seviyormuş. Allah'ın izniyle aslan gibi karşınızdayım. Geçirmiş olduğum rahatsızlık, dünya üzerinde ender raslanan vakıalardan. Buradaki doktarlarımla görüştüm onlar, bu konuda dünyada ilk 5'e girecek doktorların isimlerini verdiler. Ama doktorumun Galatasaraylı olması nedeniyle kendilerine güvendim. Ve şunu söyleyebilirim ki, Türkiye gerçekten sağlık konusunda çok ilerlemiş. Herkese çok teşekkür ederim."

Hastalığın hiçbir iyi tarafı olmadığını kaydeden Canaydın, "Ama şunu belirteyim ki, hastalığım süresince ne kadar çok sevenim olduğunu gördüm. Spor camiasından, politikanın en üst seviyesinden en alt seviyesine kadar bir çok kişi ziyaretime geldi. Herkese tekrar teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ise, birçok ameliyata girdiğini vurgulayarak, "Çok ünlü kişileri ameliyat ettim; ancak günün birinde Galatasaray Başkanı'nı ameliyat edeceğimi düşünmemiştim. Çok başarılı bir ameliyat oldu. Hiçbir rahatsızlığı kalmadı." dedi.

Bu arada, Münci Kalayoğlu, Başkan Canaydın'ın ameliyatı sırasında kanının sarı-kırmızı akmasını beklediğini belirterek, "Ancak gördüm ki kanı sadece kırmızı, buna emin olabilirsiniz." diyerek espri yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz