« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Canaydın: 2009-2010 sezonunda Aslantepe'deyiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Ali Sami Yen Stadı'nın yerine Seyrantepe'de yapmayı planladıkları stadın temelini eylül ayı içinde atmayı hedeflediklerini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Habertürk Kanalı'nın bir programına katılan Canaydın, Seyrantepe konusunda 15 gün içinde ihalenin sonuçlanacağını tahmin ettiğini belirterek, “Şartnamenin imzalanmasıyla beraber eylül ayı içinde temel atma noktasına geliriz” dedi.

Sözleşmeyi yaptıktan sonra resmi başvuruyu gerçekleştirerek Seyrantepe isminin Aslantepe olarak değiştirilmesini isteyeceklerini vurgulayan başkan Canaydın, şunları söyledi:

“Ali Sami Yen Stadı'nın yerine spor amaçlı bir tesisten başka bir şey yapılamaz. Toplu Konut İdaresi'nin imkanlarıyla buraya yeni bir kompleks yapılacak. Bu şekilde para kazanılacak. Seyrantepe'de de yapılacak statla Galatasaray kazanacak. Bu sayede Galatasaray 120 dönüm üzerine yapılmış modern bir stadın sahibi olacak. Bu stadın kullanım hakkı 49 yıllığına bizim olacak. Seyrantepe'deki proje konusunda son noktaya gelindi. 720 gün içinde bitmesi planlanıyor. Bu 2 yıla denk geliyor. Önümüzdeki eylül ayında projeye başlanırsa 2009 yılında bitirmiş olacağız. 2009-2010 sezonunda da Galatasaray maçlarını Aslantepe Stadı'nda oynamaya başlamış olacak.”

Seyrantepe'de pürüzler olduğu yönünde çıkan haberlere de değinen Özhan Canaydın, “İki proje olduğu için tek projeye indirilecek. 10 gün içinde müteahhit seçimi yapılacak. Herhalde bu konuya değinilmiş. Daha sonra sözleşme çalışmalarına başlanacak. Bu konuda bize yardımcı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bakanlar Mehmet Ali Şahin ile Kemal Unakıtan'a teşekkür ediyorum. Galatasaray'a bu şekilde ayrıcalık tanınmış değildir. Statlarda her kulübün üst hakkı vardır. Biz kendimiz stat yapsak bile üst hakkı bizim olur. Yapılacak statla İstanbul çok önemli bir eser sahibi olacak” diye konuştu.

Ali Sami Yen Stadı'nın önünde bulunan ve GS Store'un faaliyet gösterdiği alanın kendilerine ait olduğuna dikkat çeken sarı-kırmızılı kulübün başkanı, “Burası tapulu arazimizdir. Ali Sami Yen Stadı'nın yerine yapılacak konseptin içinde 9 katlı ünite olacak. Burası Galatasaray İşhanı olacak. Bir katında kulüp merkezi, bir katında da taraftar lokali olacak. Diğer katlardan ise gelir elde edilecek” dedi.

“SIKINTILARIN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ ATLATTIK”

Canaydın, yaşadıkları sıkıntıların büyük bölümünü de atlattıklarını söyledi.

Duraklama döneminde sadece sıkıntılarla ilgilendiklerini ifade eden sarı-kırmızılı kulübün başkanı, “Bu dönemde sporda başarı da yakaladık. Şimdi önümüzü görüyoruz. Rahat yürüyecek bir hale geldik. Marka değerimiz aynı noktadadır” dedi.

Transfer çalışmalarına değinen Canaydın, “Çok ciddi transferler yaptık. Ekibimiz bu konuda çok ciddi çalışıyor. Yaptığımız transferlere herkes 'iyi' diyor. Bir transfer daha yapacağız. Bunun için 4-5 alternatifli isim var. Bu oyunculardan birini kısa zamanda umarım açıklarız. Transfer çok zor bir iş. Oyuncunun, menajerinin ve kulübünün ikna edilmesi gerekiyor. En son da oyuncunun eşinin ikna olması gerekebiliyor” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ HER ZAMAN ŞAMPİYONLUK”

Başkan Canaydın, Galatasaray olarak katıldıkları her turnuvada şampiyonluğu hedeflediklerini dile getirdi.

Yeni sezon için taraftarlarına başarı sözü veren Canaydın, “Amatör şubelerde de ciddi atak içindeyiz. Diğer spor branşlarımız artık futboldan gelen parayla değil sponsor gelirleriyle başarıya gidiyor. Biz çıktığımız her maçı kazanma ve katıldığımız her turnuvada şampiyonluğu her zaman hedefledik” dedi.

Yeni teknik direktörleri Karl Heinz Feldkamp yönetiminde takımın disiplinli bir şekilde çalıştığını vurgulayan Özhan Canaydın, “Hocamızla çalışmalar gayet güzel gidiyor. Feldkamp'ın karakter yapısını, oyuncular üzerindeki hakimiyetini biliyoruz. Camia kendisini tanıyor. Kendisiyle zaferler elde etmiştik. Bu bakımdan camia Feldkamp'ı keyifle karşıladı. Kendisi futbolu en basit şekilde kurallarıyla oynatan biri. Futbol anlayışını hücum pres, yardımlaşmanın ön planda olduğu şeklinde özetleyebilirim. İnşallah bu sene hepimizin özlediği Galatasaray'ı yaşayacağız. Disiplinli bir havamız var. Galatasaray'da geleneksel olarak yönetim teknik heyetin işine karışmaz. Ben 5.5 yıldır başkanım hiç karışmadım” şeklinde konuştu.

Canaydın, geçen sezon 7 binden fazla kombine kart sattıklarını hatırlatarak, “Bu sene 5 binlere ulaştık. Fiyatlar yükseldi. Değer olarak fazla hasılat elde ettik. Ama sayısal olarak gerideyiz. Maçlar başladığında satışların artacağını düşünüyorum” dedi.

Başkan Özhan Canaydın, iki sezon daha maçlarını yapacakları Ali Sami Yen Stadı'nda da yeni sezon için yenileme çalışmaları yaptıklarını, bu çalışmalar çerçevesinde zemini değiştirdiklerini ve ligin ilk haftasındaki Çaykur Rizespor maçına yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

AYRILAN OYUNCULAR

Özhan Canaydın, takımdan gönderilme kararı alınan oyuncularla ilgili kararın teknik heyetin olduğunu söyledi.

Takımdan ayrılacak olan Necati, Hasan Kabze, Orhan ve Cihan'ın kendi döneminde takıma katıldığını ifade ederek, “Tabi ki bu oyuncuların ayrılması duygusal açıdan kolay değil. Ama teknik kadronun verdiği bir karardır. Teknik direktörler çok geniş bir kadroyla çalışamıyor. Kadro 24-25 kişinin üstündeyse sıkıntı yaşıyorlar. Teknik heyet raporları hazırladı. Bu raporlar doğrultusunda hareket ettik” diye konuştu.

Gelecek dönemlerde başkanlığa devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu yanıtsız bırakan Canaydın, “Galatasaray'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaparım. Ben Galatasaray'a manen borcumu ödemek istiyorum. Bu kulüpten çok şey kazandım. Galatasaray'a hizmet etmek bir borç ödemektir. Şu an seçim konuşmanın zamanı değil” dedi.

Canaydın, son olarak başkan yardımcısı Adnan Polat ve yönetim kurulunun diğer üyeleriyle kulübün başarısı için çalıştıklarını anlatarak, “Polat ile her gün 4 saat bir arada oluyoruz. Kulüp için çalışıyoruz. Bütün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte büyük emek harcıyoruz. Polat ile aramızda ortak noktalar olmasa 1.5 sene beraber olmazdık” diyerek sözlerini tamamladı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz