Ege Haberleri

  Canavar yine hapse

  Hürriyet Haber
  23.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  HATAY Caddesi'nde geçen ekim ayında karşıya geçmek isteyen stajyer avukat Ubeyt Özdemir'e, Tolga Yılmazlar'ın kullandığı otomobil çarptı. 14 gün komadan çıkamayan Özdemir yaşamını yitirdi. Yılmazlar ise çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

  NİŞANLISININ ölümüyle yıkılan avukat Güldal Özergönenli, görgü tanıkları ve delilleri tek tek belirleyip mahkemeye ulaştırınca hakim, Yılmazlar hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarttı. İzmir 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 5 yıl hapis istemiyle yargılanan Yılmazlar, önceki duruşmaya gelince tutuklandı.

  YILMAZLAR dünkü duruşmada da suçlamayı kabul etmedi. Savcı da sanığın tahliyesini istedi. Ancak kaza raporunu tutan polis memurları Nuri Altan ve Doğan Bağcı da ifade verdi. Bağcı, ‘‘Biz yolda gidiyorduk. Işıklara 200 metre mesafe vardı. Bu sırada kırmızı ışık yandı. Biz yavaşladık. Birden sağımızdan mavi renkli bir otomobil hızla geçti. Kısa bir süre sonra da kaza oldu. Kesinlikle söylüyorum, sanık kırmızıda geçti. Kaza yapan araçtan birisi inip kaçmaya başladı. Kaçan kişinin sanık olduğunu sonradan öğrendim'' dedi. Hakim bunun üzerine sanığın tahliye talebini reddetti, olay yerinde keşif yapılması için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı