Ege Haberleri

EGE

  Canavar astsubay hakim karşısında

  Hürriyet Haber
  29 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Eylül 2000 - 00:01

  ALKOLLÜ yakalanıp ehliyetine el konulmasına rağmen tekrar direksiyon başına geçen Astsubay İrfan Seyhan, bir kişinin ölümüne iki kişinin de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla, hakim karşısına çıktı.

  GAZİEMİR Ulaştırma Birliği'nde görevli Astsubay Üstçavuş 29 yaşındaki İrfan Seyhan, geçtiğimiz Ağustos ayında alkollü olarak yönetimindeki 35 HBA 34 plakalı otomobille, Akçay Caddesi'nde elele tutuşup yolun karşısına geçmeye çalışan Hasan Paksoy, eşi Kıymet Paksoy ve torunu Önder Mahir Tanrıyapısı'na çarpmıştı. Kazada Kıymet Paksoy öldü, dede ile torun yaralandı. Kazadan sonra tutuklanan İrfan Seyhan izmir 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 4-10 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı. İlk kez hakim karşısına çıkan Seyhan, ifadesinde ‘‘Alkollü araç kullandığım için ehliyetime üç ay el konuldu. Olay günü alkol almıştım. Otomobille biraz dolaşmak istedim’’ dedi. Karşıya geçmeye çalışan üç kişiyi önce karartı olarak gördüğünü, son anda durumu farkedince frene bastığını söyleyen Seyhan, ‘‘Ama başaramadım. Böyle olmasını istemezdim’’ dedi.

  KAZA sonrası tutulan raporda yayaların 1 derece, sürücünün ise 2 derece kusurlu olduğu belirtildi. İrfan Seyhan'ın tahliye talebi kabul edilmezken, duruşma eksik evrakların tamamlanması için ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı