ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkaleli Taekwondoculardan Bir Başarı Daha

IHA
27.10.2015 - 10:10Son Güncelleme :

ÇANAKKALE'DE DÜZENLENEN TEKVANDO TURNUVASINDA ANAFARTALAR SPOR KULÜBÜ BİRİNCİ OLDU.

IHA

Taekwondo il temsilciliğinin 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Cumhuriyet kupası Taekwondo Şampiyonası tamamlandı. Çanakkale Anafartalar spor kulübü şampiyonanın galibi oldu.
Çanakkale 18 mart Spor Salonunda gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası Marmara Taekwondo şampiyonasına Türkiye’nin değişik bölgelerinden Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul , Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Balıkesir illerinden 178 sporcu katıldı. Türkiye şampiyonası havasında gerçekleştirilen müsabakalarda sporcular şampiyonluk için ter döktü. Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, “Şampiyonaya yoğun ilgi ve katılım vardı. Kulüpler ve şampiyonaya katılan sporcular adı geçen bu şampiyonaya çok iyi hazırlanıp tatemiye çıktılar. Bu dev şampiyona, bizim ve tüm iller için çok önem arz etmekteydi. Çünkü burada şampiyon olan sporcular veya derece yapan sporcular önümüzdeki ay Konya’da yapılacak olan kulüpler Türkiye taekwondo şampiyonasında gücünü ortaya koyma rahatlığını elinde tutma havasını yaşayacak. Bu nedenden dolayı kıyasıya mücadelelere şahit olduk. Çanakkale Anafartalar spor kulübü altı birincilik dört ikincilik ve üç üçüncülük alarak 57 puanla takım halinde şampiyonanın galibi oldu. Kırklareli spor kulübü ise takım halinde ikinciliği elde etti. Her yıl düzenli olarak ilimizde böylesi büyük organizasyonlar yapmaktayız. Bu yıl altıncısını gerçekleştirmiş olduğumuz bu organizasyonların, ilimizde yeni müsabakaya çıkacak olan sporcularımız için önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü alt yapımızdan gelen, ilk defa müsabakalara katılacak olan sporcularımızı bu tür şampiyonalarda deneyimlerini kazandırarak Türkiye şampiyonalarına hazır duruma getirmekteyiz. Bu yapmış olduğumuz uygulama, Çanakkale taekwondosu için önem arz etmektedir. Bu çalışmaların karşılığınızda şampiyon olarak aldığımızı düşünüyorum. Ben sporcularımıza almış oldukları başarılardan dolayı tebrik ediyorum. Daha büyük başarılar elde edecekleri inancındayım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkaleli Taekwondoculardan Bir Başarı Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkaleli Taekwondoculardan Bir Başarı Daha haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı