ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale'den kısa kısa

AA / Mehmet Bayer
24.02.2016 - 15:47Son Güncelleme :

- Çanakkale Belediyesine cenaze yıkama aracı hibe edildi

AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Çanakkale Belediyesine cenaze yıkama aracı hibe edildi.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla, Rebiye Ünüvar ve Özleyiş Çetin ile daire müdürlerinin katıldığı toplantıda araç hakkında bilgi verildi.
Gökhan, özellikle evde gerçekleşen ölümlerde morga götürmeye gerek kalmadan cenazenin define hazır hale getirileceğini, aracın yalnızca kent merkezinde değil, civar köy ve beldelerde de kullanabileceğini kaydetti.

- Çöp kovaları yenileniyor

Çanakkale'de Yat Limanı ve çevresinde bulunan, eskiyen çöp kovaları yenileriyle değiştiriliyor.
Yat ve tekne sahipleri dışında kentlilerin de sıklıkla uğradığı mekanlar arasında bulunan Yat Limanı ve çevresinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında bölgede bulunan çöp kovalarının yenileri monte ediliyor.
Çalışmalar kentin çeşitli noktalarında sürecek.

- Çan Meslek Yüksekokulu için doğalgaz çalışması

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine (ÇOMÜ) bağlı Çan Meslek Yüksekokulu doğalgaz ile ısıtılacak.
Geçen yıl Çan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Rektörlük ve Aksa Çanakkale Doğalgaz AŞ arasında yapılan görüşmeler ve gerçekleşen yazışmalar sonucunda ilgili firma yetkilileri tarafından yerinde inceleme yapılarak abone bağlantı bedeli hakkında fiyat tespit edildi. Bağlantı bedeli ÇOMÜ Rektörlüğü tarafından karşılandı.
Yetkililer, bağlantı ve tesisat çalışmalarının sürdüğünü, 2016-2017 akademik yılı başından itibaren okul binasının ısınmasının doğalgazla yapılacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale'den kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale'den kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı