Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çanakkale'den 10 sporcu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından açıklanan serbest dalış milli takım aday kamp listesindeki 17 sporcudan 10'unu Çanakkale'deki kulüplerin sporcuları oluşturdu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antalya'da 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 3. Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası öncesi 22-27 Eylül tarihlerinde Antalya'nın Kaş ilçesinde yapılacak milli takım kampının aday sporcuları açıklandı.

Federasyon tarafından belirlenen 17 kişilik listede, Çanakkale Sualtı ve Cankurtarma Spor Kulübü sporcularından Ata Aksu, Emre Bozkurt, Müjdat Turan, Şener Çelik, Sertan Aydın, Birgül Erken, Meltem Ünal, Neslican Baran, Çanakkale Truva Deniz Sporları Kulübü'nden ise Talip İbin ve Zühre Korkmaz yer aldı.

Listede yer alan ve ODTÜ Spor Kulübü adına mücadele eden dünya rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy, Bilge Çingigiray Aydın ile Derya Can Pamuk ise Çanakkale'de yaşayan diğer sporcular olarak göze çarptı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, kentte deniz sporlarında yakalanan başarıdan dolayı övünç ve gurur duyduklarını söyledi.

Çanakkale'nin su sporlarında her zaman başarılı bir il olduğunu vurgulayan Uslu, “Çanakkale Valiliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcularımıza desteğimiz sürüyor. Sporcularımızın inşallah bu başarıları uluslararası boyuta sık sık taşınır. Bunu artırmak için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz