Çanakkale'de verimlilik artacak

Hürriyet Haber
22.12.2009 - 16:07 | Son Güncelleme: 22.12.2009 - 16:37

Milli Prodüktivite Merkezi (MPM), Çanakkale'de verimliliği artırma projesine başlıyor.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ÇTSO) yapılan açıklamada, MPM, Çanakkale'de yarın yapılacak tanıtım ve protokol imza töreniyle, kentte verimlilik artırma çalışmalarının ilk adımının atılacağı bildirildi.

Çanakkale'de tüm kesimlere ulaşacak olan MPM, verimliliği artırmaya yönelik ölçme ve değerlendirme, araştırma, danışmanlık, eğitim, tanıtım ve yayın çalışmalarını gerçekleştirecek. Kentin potansiyeli ve gelecek taleplere göre 6 aydan 1 yıla kadar sürecek olan projede, Çanakkale'de verimlilik sorunları araştırılıp, bu sorunların giderilmesi için öneriler sunulacak.

Verimliliği Artırma Projesi (VAP) kapsamında verdiği hizmetler için ücret talep etmeyecek olan MPM, Çanakkale'deki KOBİ'ler başta olmak üzere, sanayinin verimliliğinin artmasına önemli katkılar sağlayacak. Proje kapsamında, Çanakkale geneline olduğu gibi, belirli sektör ya da ürünleri de içeren araştırma projeleri gerçekleştirilecek, bu projeler kentin gelecek planlarına ışık tutacak.

PROJEDE 100'E YAKIN UZMAN GÖREV ALACAK

Verimlilik sorunlarının teşhisi, swot analizi, iş düzenleme ve iş ölçümü, maliyet muhasebesi, toplam kalite yönetimi, e-iş, e-ticaret, e-kurum gibi geniş bir danışmanlık hizmet yelpazesine sahip olan MPM, kadrosundaki 100'e yakın tecrübeli uzmanı Çanakkale'ye getirecek.

İş yaşamında gerilim ve stres, öğretmenlere verimlilik kültürü, kişiler arası iletişim ve çatışma, zaman yönetimi gibi 40 ayrı konferansla sanayiciden kamu çalışanına, öğretmenden öğrenciye, akademisyenden askere kadar tüm sosyal kesimlere ulaşılacak.

MPM, Çanakkale'de verimlilik yönetimi, insan kaynakları, sistem geliştirme, üretim yönetimi, maliyet muhasebesi, tüketici hakları ve tüketicinin korunması gibi 93 ayrı konuda eğitim sunarken, engellilerin istihdama katılabilmeleri için de projeler gerçekleştirecek.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı