ÇANAKKALE HABERLERİ

Çanakkale’de Temel Afet Bilinci Eğitimleri sürüyor

DHA
13.05.2017 - 14:57Son Güncelleme : 13.05.2017 - 14:58
DHA

ÇANAKKALE İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), bireylerin yaşadıkları ortam ve çevrelerindeki tehlikelerin ve buna bağlı risklerin farkına varmalarını sağlayarak, afetlere karşı yapılması gereken hazırlıklar konusunda bilgilendirmek ve afet anında doğru davranış modellerini benimsetmek amacıyla Temel Afet Bilinci Eğitimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda, Çanakkale İşkur İl Müdürlüğünde görev yapan istihdam uzmanları ile çalışanlara, Çanakkale Defterdarlığı ve İlçe Mal Müdürlükleri personellerine AFAD eğitmenlerince Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Levent Yılmaz, Temel Afet Bilinci Eğitimleri hakkında yaptığı açıklamada, afetlerin zararını en aza indirmek için toplumda önlem alma ve zarar azaltma bilincini yerleştirmenin AFAD’ın önemli hedefleri arasında bulunduğunu söyledi.

“Bu bilinçle donanmış bir toplumda, afet öncesi, sırası ve sonrasında neler yapılacağına dair temel bilgiler yerleşmiş olacağından bireyler, kendileri, yakın çevreleri ve içinde yaşadıkları toplum için sorumluluk alabilir hale geleceklerdir” diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

“Halkımızdaki bu donanım ve bilinç, afet zararlarını azaltmanın en önemli unsurlarından biri olacaktır. AFAD eğitmenlerince mahalle ve köy afet gönüllüleri ile özel sektör çalışanlarının yanı sıra ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu personellerine de eğitimler verilmektedir. Temel Afet Bilinci eğitimleri ile tüm vatandaşlarımızı yetiştirerekilimizde meydana gelebilecek her türlü afet ve acil durumlarda AFAD gönüllüsü olarak görev yapabilecek güçlü, bilinçli ve duyarlı bir insan kaynağı oluşturmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, Türkiye Afet Müdahale Planında (TAMP) bulunan yerel düzey hizmet gruplarında çözüm ortağı olarak görev verilen tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza karşılıklı koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz tarafından eğitim planlamaları yapılmaktadır.”

ÇANAKKALE / DHA

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çanakkale’de Temel Afet Bilinci Eğitimleri sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale’de Temel Afet Bilinci Eğitimleri sürüyor haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   13:17
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı